Erdoğan MÜSİAD Genel Kurul toplantısında konuştu

Erdoğan MÜSİAD Genel Kurul toplantısında konuştu.10416
  • Giriş : 19.04.2008 / 14:10:00

Erdoğan istikrarı korumak için her türlü mücadeleyi vereceklerini vurgularkan çetelere göz dağı verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

MÜSİAD Genel Kurul toplantısında konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan ülkenin istikrarını korumak için her türlü mücadeleyi vereceklerini vurgularkan çetelere göz dağı verdi.

MÜSİAD Genel Kurul toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Anadolu'nun her ferdi ulusal düzeyde söz sahibidir..." dedi.

"MÜSİAD'ın yabancı ülkelerde yaptığı yatırımları gördükçe göğsüm kabarıyor" diyen başbakaan Erdoğan, "Artık yabancı yatırım yok küresel sermaye ver. Para civa gibidir. Sen zemin hazırlarsan oraya akar." diye konuştu.

Ülkenin istikrarını korumak için ellerinden gelen herşey yapacaklarınbın altını çizen başbakan Erdoğan, "Mafya ile mücadelemiz aynı kararlılıkla sürecektir." dedi.

Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:

Hamdolsun İsveç parlamentosunda Türkler var ve onlar bize artık 'Bizim alnımız dik geziyoruz Başbakanım' diyorlar... Bunları görünce Türkiye adına göğsümüz kabarıyor.

İsveç'te yabancı olan 50 bin kişiye iş ve istihdam sağlıyorlar. İsveç'te Türk vatandaşların kurduğu şirket sayısı 3 binin üzerinde. Fakat onlar bu inceliğin hesabını yapmıyorlar. Oralarda Türk müteahhitin gücünü ispatlaması, Türkiye'nin dünyaya ve AB'ye açılması bakımından çok önemli..

Avrupa ülkelerine gittim. Her birinde Türk müteahhitler var. Onlar da ülkemizin kalkınmasına istihdamına yardım sağlıyorlar.

Birileri Ankara'da oturarak her şeyi düzenleme, dizayn etme görevi biçmişler kendilerine. Ülkenin kaderini Ankara'dan tasarlamak istiyorlar. Bakın demokrasi bunun için önemli. Aş için iş için refah için önemli.

Katar'da bu kadar ne yaptın diyor. Katar'daki teaslarımız vatan sevgisinden kaynaklanıyor

Türkiye ekonomisi artık kriz kelimesini unutmuştur.

Hamasetle işler yüyümüyor. Türkiye halkı artık bunu gördü.

Türkiye artık farklı bir Türkiye olduğu için gelir artıyor.

Sanal gerilimler çıktığı zaman özel sektör tereddüt ediyor.

Hortumlar kesildi diye ekonomi gelişiyor.

Bu millet merelerden hangi sıkıntılardan geldiğini çok iyi biliyor.

Bakın bu aralar pirin krizi çıktı. Depolarda falan saklıyorlar. Spekülatörlerin işi bu. Ayıptır bunlara ar denen bir şey yok. Kalmamış.

Bakkalarda pirinde var bulur da. Bu tür spekülatörlere aldanmayın. Gerekirse ihbar edin. Bunların üzerine üzerine gideceğiz. Milletimizi karşı oyun oynayanlara hesap soracağız.

Güçlü Türkiye idealinden asla vazgeçmeyeceğiz. Ülkemiz kazanacaksa biz kaybetmeye hazırız.

Gerilim çıkarmaya çalışanları görüyorsunuz. Bunlara bu günde kadar biz aldırmadık. Bundan sonra da aldırmayacağzı. Türkiye'nin bu kalkınma ivmesinden geri dönüş asla olmayacaktır.

Terörle mücadelemiz aynı kararlılıkla süreceğiz. Mafya ile mücadelemiz aynı kararlılıkla sürecektir. Çetelerle mücadelemiz aynı kararlılıkla sürecektir. Çünkü; Biz milletimiz görev verirken buralarla mücadele edelim diye verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious