Erdoğan MYK'da alınan kararları yarın açıklayacak

Erdoğan MYK'da alınan kararları yarın açıklayacak.7182
  • Giriş : 09.06.2008 / 11:25:00

MYK'da alınan kararları yarın yapılacak grup toplantısında milletvekillerine Erdoğan açıklayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kararın ardından olağanüstü toplanan AKP Merkez Yürütme Kurulu'nda alınan kararlar milletvekillerine yarın yapılacak grup toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak. Anayasa Mahkemesi'nin türban kararının ardından AKP, yeni strateji arayışlarını sürdürüyor. Kararın açıklanmasının ardından olağanüstü toplanan Merkez Yürütme Kurulu'nda tartışılan yolharitası ve reform paketi kamuoyuna ile milletvekillerine resmen açıklanmazken TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın senato önerisi sürece yeni bir boyut kazandırdı.

-ERDOĞAN İLK DEFA KARARI DEĞERLENDİRECEK-

TBMM Başkanı'nın devreye girerek gerilimi düşürmeyi amaçlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise Toptan'ın "senato" fikrine nasıl baktığı gizemini koruyor. Kararın ardından kamuoyuna hiçbir açıklama yapmayan ve soruları yanıtsız bırakan Erdoğan'ın yarın yapılacak AKP grup toplantısındaki konuşması merakla bekleniyor. Milletvekilleriyle en son Kızılcahamam kampında bir araya gelen Erdoğan, türban kararının ardından ilk defa milletvekilleriyle buluşacak. Toplantıda Erdoğan'ın kararı değerlendirmesinin yanı sıra MYK toplantısında alınan kararlarla ilgili milletvekillerini de bilgilendirmesi bekleniyor.

-SAVUNMA TAMAM-

Bir taraftan türban kararının ardından izleyeceği yol haritasını belirlemeye çalışan AKP öte taraftan ise kapatma davasıyla uğraşıyor. AKP'nin kapatma davası kapsamında esas savunmasını Anayasa Mahkemesi'ne vereceği tarihin de bu hafta kesinleşmesi bekleniyor. Dava sürecinin uzamamasını isteyen AKP'de esas hakkındaki savunmada da büyük ölçüde tamamlandı. Ön savunmaya bazı eklemeler yapılırken bu Cuma gününe kadar savunmanın da tamamlanması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious