Erdoğan Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilsin

Erdoğan Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilsin.15602
  • Giriş : 25.11.2007 / 14:18:00

Kızılcahaman kampında AKP'lilerin yaptığı öneriye Babacan da destek verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Çiçek: "Terörün kökünün kazınması için KÖYDES, BELDES gibi sosyal projelere ağırlık verilmeli"

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, terörün kökünün kazınması için uygulanmakta olan KÖYDES, BELDES gibi sosyal projelere ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi.

AK Parti'nin Kızılcahamam kampına katılan bakanlar, sorumlu oldukları alanlarla ilgili olarak milletvekillerine bilgi verdi. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, vekillere terör brifingi vererek, dünya ülkelerinin teröre bakışını anlattı.

Terörün çok boyutlu bir olay olduğunu ifade eden Çiçek, sadece askeri ve cezai müeyyidelerle terörün önüne geçilemeyeceğini kaydetti. Çiçek, terörün kökünü kazımak için sosyal projelere ve politikalara ağırlık verilmesi gerektiğini, hükümet döneminde hayataya geçirilen KÖYDES ve BELDES gibi projelerin teröre son verecek projeler olduğunu söyledi.

Dışişleri Bakanı Ali Babacan ise vekillerin 'Sınır ötesi ne zaman yapılacak? Tezkere kullanılacak mı?' sorularını cevapladı. Bakan Babacan, askeri seçeneğin daima masada olduğuna işaret ederek, "Tezkereyi, kullanmak için çıkardık. Nasıl ve ne zaman olacağı tezkerede yazılı. Uygulanması için karar alındı, tezkere masada" şeklinde konuştu. Toplantıda Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, ekonomi politikaları, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı ise hükümetin sosyal politikalarına ilişkin milletvekillerine bilgi verdi.

Toplantıda söze alan AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva, Başbakan Erdoğan'ın Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilmesi önerisinde bulundu. Ayva, bu konuda bir an önce çalışma yapılmasını istedi. Başbakan Erdoğan'ın bulunmadığı oturumda gündeme getirilen bu öneriye Dışişleri Bakanı Ali Babacan ve milletvekillerinden 'Neden olmasın' sesleri yükseldi. Yozgat Milletvekili Osman Coşkun da Başbakan'dan Ağrı'ya Nuh'un Gemisi'ni andıran otel ve ticari mekanlar yapılmasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious