Erdoğan ölümden dönmüş

Erdoğan ölümden dönmüş.7308
  • Giriş : 30.04.2009 / 07:16:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 16:29:46

Asrın davası kapsamında ifadesine başvurulan gizli tanıklardan "Hisar" çok önemli bir iddiayı gündeme getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


İddiaya göre, Başbakan Recep Tayyip Edoğan'a, Pınarhisar Cezaevi'ndeyken suikast düzenlenmek istenmiş. Gizli tanık, suikast planı için iki gardiyanın görevlendirildiğini ileri sürdü. Ve isimlerini verdi.

ERDOĞAN ÖLÜMDEN DÖNMÜŞ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik bir suikast hazırlığı daha deşifre oldu. Erdoğan'ın, 1999 yılında okuduğu şiir sebebiyle girdiği Kırklareli Pınarhisar Cezaevi'nde, ölümden döndüğü ortaya çıktı.

IFrame

GİZLİ TANIK DEŞİFRE ETTİ

İddianın sahibi, Ergenekon Soruşturması kapsamında ifadesi alınan "Hisar" kod adlı gizli tanık. Gizli tanık Hisar, Başbakan Erdoğan cezaevinde bulunduğu sırada Kırklareli Cezaevi'nde tutuklu olduğunu ve burada suikast hazırlığına şahit olduğunu ileri sürdü.

"GARDİYANLAR ERDOĞAN'I ÖLDÜRECEKTİ"

Gizli tanık, Yasadışı Ergenekon Örgütü'nün, suikast için Kırklareli Cezaevi'nden iki gardiyan görevlendirdiğini ve Erdoğan'ın kaldığı Pınarhisar Cezaevi'ne tayin ettirdiğini iddia etti. Ve gardiyanların isimlerini verdi.

GİZLİ TANIK HİSAR:

"ERDOĞAN, KIRKLARELİ PINARHİSAR CEZAEVİ'NDE TUTUKLUYDU. BİZİM CEZAEVİNDEKİ REMZİ VE FADIL İSİMLİ GARDİYANLARIN TAYİNİ BU HAPİSHANEYE ÇIKTI. BU KİŞİLERİN ERDOĞAN'I ÖLDÜRECEĞİ KONUŞULDU. HATTA BUNU ZAFER İSİMLİ GARDİYAN DA SÖYLEMİŞTİ. "

Gizli tanık, ilerleyen dönemde suikastten vazgeçildiğini söyledi.

GİZLİ TANIK HİSAR:

"ANCAK SON ANDA SUİKASTTAN VAZGEÇİLMİŞ. ERDOĞAN'I KENDİLERİ Mİ ÖLDÜRECEKTİ YOKSA KATİLLERE YARDIMCI MI OLACAKLARDI, BUNU NET OLARAK BİLEMİYORUM..."

Gizli tanık, Vedat Ergin'in Özdemir Sabancı suikasti katillerinden Mustafa Duyar'ı öldürmeyi planladığını haber almış. Duyumlarını cezaevi yönetimine bildirmiş. Ancak önlem alınmamış.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*