Erdoğan: Onlar yok mu onlar...

Erdoğan: Onlar yok mu onlar....71262
  • Giriş : 23.10.2008 / 16:02:00

Erdoğan DTP'ye sert çıktı: Çocukların arkasına saklanıp eylem yapacak kadar gözü dönmüşler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, PKK teröründen, "6-7 yaşındaki çocukların arkasına saklanıp eylem yapacak kadar cehalet ve gözü dönmüşlük içerisindeler. Terör örgütünün bu gözü dönmüşlüğünü anlamak mümkün ama bir de demokratik zeminde siyaset yapma iddiası içinde olanlar yok mu? Onların sorumsuzluğuna, ilkesizliğine ne demeli, bunu anlamam mümkün değil" dedi.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) eğitim-öğretim yılı açılış törenine katılan Erdoğan, terör örgütünün panik içinde eylemlerini artırdığını belirterek, bunun altında özgürleşme ve demokratikleşme hamlesinin yattığını söyledi.

AKP döneminde sadece Diyarbakır'da 3 bin 356 yeni derslik yaptıklarını, 8 bin 883 bilgisayar gönderdiklerini, 477 okula da genişbant internet erişimi (ADSL) kurduklarını söyleyen Erdoğan, "25 bin 570 kızımız Diyarbakır'da okulla tanıştırılmış Haydi Kızlar Okula Kampanyası'yla. İşte bundan rahatsız oluyorlar. 6-7 yaşındaki çocukların arkasına saklanıp eylem yapacak kadar cehalet ve gözü dönmüşlük içerisindeler. Terör örgütünün bu gözü dönmüşlüğünü anlamak mümkün ama bir de demokratik zeminde siyaset yapma iddiası içinde olanlar yok mu? Onların sorumsuzluğuna, ilkesizliğine ne demeli, bunu anlamam mümkün değil. Küçük çocukları istismar edip çatışmadan, gerilimden, kutuplaşmadan medet umacak kadar ilkesizlik. Böyle ilkesiz, böyle seviyesiz bir siyaset tarzı olamaz. Çünkü o çocukların okulla buluşmasından rahatsızlar" dedi.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine yaptığı ziyaretlerde, bazı çocukların kalabalığın arasından sıyrılarak yanına geldiğini ve (Başbakanım size bir şey söyleyebilir miyim? Bana bir laptop alır mısınız?) dediklerini ifade eden Erdoğan, "O çocukların gelecekte eğitim göreceği üniversitelerin açılmasından da bu çevreler rahatsızdır. O çocukların okumasından, öğrenmesinden, bilgi sahibi olmasından rahatsızlar. Terör örgütü; Türkiye'nin, bölgenin, Kürt kökenli vatandaşlarımızın, bölgesel barış ve istikrarın, temel insani değerlerin, hukukun, demokrasinin açık bir düşmanıdır. Bu ortak düşmana karşı ortak bir mücadele yürütmek zorundayız" diye konuştu.

"Terörün ürettiği olumsuz şartlardan rahatsızlık duyan herkes samimi bir şekilde tavır takınmak durumundadır" diyen Erdoğan, "Bölgede yaşamı terörize edenlere çanak tutan bir siyaset anlayışı özgürlük konusunda, demokratikleşme konusunda ne kadar samimi olabilir? Biz bu tahriklere asla gelmeyeceğiz ve bölgemizi de asla demokrasiden, özgürlüklerden bir kenara, ayrı tutmayacağız. Türkiye'nin güven ve istikrar ortamını bozmaya, ülkeyi gerilimlere sürüklemeye çalışanların oyununa asla gelmeyeceğiz" şeklinde konuştu.

İYİBİLGİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*