Erdoğan onurlu bir duruş sergiledi

  • Giriş : 30.01.2009 / 15:24:00

MÜSİAD Başkanı Ömer Cihad Vardan, Davos'ta yaşanan gerginlikle ilgili olarak, ''Başbakanımızın, Türkiye'nin tarihi misyonuna uygun olarak onurlu bir duruş sergilediğini düşünüyoruz'' değerlendirmesinde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ömer Cihad Vardan, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin bölgedeki konumu açısından yeni bir miladın başladığını ifade ederek, Türkiye'nin, bölgenin 400 yıl huzur içinde yaşamasına vesile olan köklere sahip bir ülke olduğunu belirtti.

Vardan, şu görüşleri dile getirdi:

''Türkiye, Gazze konusundaki tutumuyla bölgede yer alan diğer pısırık ülkeler gibi olmadığını, başta İsrail olmak üzere tüm dünyaya göstermiştir. Başbakan'ın açıklamaları ve haklı çıkışı, Türkiye'nin güçlünün yanında değil, haklının yanında olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bölgede en büyük gücün, geçmişte olduğu gibi yine Türkiye olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır. 'Gazze-Orta Doğu'da Barış Modeli' başlıklı zirvede İsrail Cumhurbaşkanı'nın tavır ve konuşmalarından da net bir şekilde anlaşıldığı gibi İsrail hükümeti Gazze'de soykırım yapmakta olduğunu pişkin bir şekilde ifade etmektedir. Çoğu sivil ve çocuk olan bin 500 kişinin katlini önemsememektedir. İçinde 'barış' geçen bir panelde katliam savunuculuğu yapan İsrail'i ve destekçilerini de şiddetle kınıyoruz.

MÜSİAD olarak, sayın Başbakanımızın konuşmasının kesilmek istenmesiyle birlikte zirveyi terk etmesini önemsiyor, Başbakanımızın, Türkiye'nin tarihi misyonuna uygun olarak onurlu bir duruş sergilediğini düşünüyoruz. Sayın Başbakanımız açıklamaları ile Türk ve dünya halkının duygularına tercüman olmuştur. Hiçbir kişi, kurum ve ülkenin, Türkiye Cumhuriyeti'nden daha büyük olmadığını ve ülkemize saygı gösterilmesi gerektiğini hatırlatıyoruz. Başbakanımızın haklı tavrı, demokrasi ve insan haklarına duyarlı dünyanın birçok ülkesinde takdirle karşılanırken, içeride siyasi ve benzeri kaygılarla yapılan bazı açıklamalar üzüntü vericidir. Halbuki gün; tek ses, tek vücut olma ve ülkemizin gücünü tüm dünyaya gösterme zamanıdır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*