Erdoğan otobüsün direksiyonunda

Erdoğan otobüsün direksiyonunda.14457
  • Giriş : 07.06.2009 / 17:49:00

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri'de gerçekleştirilen 'Minibüsten Otobüse Dönüşüm' projesi çerçevesinde 51 doğalgazlı otobüsü hizmete soktu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan, ilk kez şehir trafiğine çıkan otobüslerden birinin koltuğuna geçerek yaklaşık 200 metre otobüs kullandı.

Başbakan Erdoğan, partisinin Kayseri İl Teşkilatı tarafından Kadir Has Kongre Merkezi'nde düzenlenen 3. Olağan İl Kongresi'ne katıldıktan sonra 'Minibüsten Otobüse Dönüşüm' projesi ilk etap açılış etkinliğine katıldı.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, Dünya Çevre Günü'ne dikkat çekerek, temiz bir çevre oluşturmak için birçok projeyi hayata geçirdiklerini vurguladı.

Erdoğan, şunları söyledi: "Yeni bir çevre hareketini, '1 Milyon Kadın 1 Milyon Fidan' projesini gerçekleştireceğiz. Ama bu arada doğalgaza geçişi ve yeşil motor dediğimiz çevre dostu otobüslerle inanıyorum ki Kayseri'miz tertemiz bir havayı, bu otobüslerle soluyacak. Huzurlarınızda bu otobüsleri hizmete sokan yöneticileri tebrik ediyorum." dedi.

Erdoğan, konuşmasının ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, milletvekilleriyle birlikte kurdele keserek doğalgazlı 51 otobüsü hizmete soktu. Minibüslerin halk otobüsüne dönüşmesini öngören projenin ilk etabının açılışını gerçekleştiren Başbakan, hizmete giren doğalgazlı otobüslerden birinin şoför koltuğuna geçerek yaklaşık 200 metre otobüsü kullandı.

Başbakan Erdoğan, açılış sonrası Doğu Türkistan göçmeni Fatma Göktürk isimli vatandaşın davetini kabul ederek Mehmet-Fatma Göktürk çiftinin evine konuk oldu.

Göktürk ailesi, Başbakan Erdoğan'a kahve ikram etti.

Erdoğan, daha sonra Kayseri Valiliği'ni ziyaret ederek öğle yemeği yedi.

Kayserililer yol boyunca Başbakan Erdoğan'a sevgi gösterilerinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*