Erdoğan oy kullandı, anketleri hatırlattı

Erdoğan oy kullandı, anketleri hatırlattı.10946
  • Giriş : 29.03.2009 / 12:25:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan eşi ile birlikte oyunu Burhaniye İlköğretim Okulu'nda kullandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erdoğan oyunu verdikten sonra yaptığı kısa açıklamada, "Milletimiz en büyük anketini yapıyor. Bugün halkımızın takdiri ortaya çıkacak." dedi. Erdoğan sandıklardan çıkacak sonuca saygı duyulması gerektiğini vurguladı.

Başbakan Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte mahallesinde bulunan Burhaniye İlköğretim Okulu'na geldi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Başbakan ve eşi 2169 numaralı sandığın bulunduğu sınıfa geçti. İlk olarak Başbakan Erdoğan oy pusulasını aldı ve kabine girerek oyunu verdi. Ardından zarfları sandıklara attı. Sonra da Emine Erdoğan oyunu kullandı. Sandık görevlileri ile tokalaşan Erdoğan ardından basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı.

Seçimin ülkeye hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Başbakan Erdoğan, "Milletimiz en büyük anketini yapıyor. Bugün halkımızın takdiri ortaya çıkacak. Bu takdire milletçe hep birlikte saygı duyacağız. Siyasi partiler olarak hep birlikte saygı duyacağız. " dedi.

Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının geçirdiği kazaya değinen Erdoğan şunları söyledi: "seçim kampanyasının son üç gününde siyasette çok değerli bir arkadaşımızı kaybetmenin hüznünü yaşadık. Gerçekten bu olay bizleri mateme boğdu. Kendilerine Allah'tan rahmet diliyorum. Yoğun çalışmalar sonucunda kendilerini bulduk. Gazeteci arkadaşımızı arama çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Gece kaymakamımızı, valimizi aradım. Jandarma arama kurtarma ekiplerinin bölgedeki faaliyetleri devam ediyor. Takviye güçler de gitti. İnşallah İsmail beyi bulmak suretiyle bu süreci tamamlamış olacağız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*