Erdoğan: Padişahlık devri kapandı

Erdoğan: Padişahlık devri kapandı.8599
  • Giriş : 11.03.2009 / 21:32:00
  • Güncelleme : 11.03.2009 / 21:37:33

Erdoğan, "Ya benim ne işim var padişahlıkla. Padişahlık devri kapandı. Böyle bir derdim yok.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, "Ya benim ne işim var padişahlıkla. Padişahlık devri kapandı. Böyle bir derdim yok. Kendisi yıllardır her seçimi kaybediyor, hem de saltanat kayığından inmiyor" dedi.
Partisince Trabzon'da düzenlenen mitingde konuşan Erdoğan, "Ben diyorum ki 'eğer AK Parti birinci parti olmazsa, ben siyasette yokum.' Diyorum ki 'Baykal sen birinci parti olamazsan siyaseti bırakmaya var mısın? Sayın Bahçeli, sen birinci parti olamazsan var mısın?', ama onlarda cevap yok. Sandalyeye bir yapıştılar, pir yapıştılar. Sandalye onları atmak istiyor, bunlar sandalyeyi atmak istemiyor" diye konuştu.

Erdoğan, meydanlara çıkıp kendisini "padişahlıkla, saltanatla suçladıklarını" ifade ederek, "Ya benim ne işim var padişahlıkla. Padişahlık devri kapandı. Böyle bir derdim yok. Kendisi yıllardır her seçimi kaybediyor hem de saltanat kayığından inmiyor. Değerli kardeşim, saltanatını bir türlü bırakamıyor" diye konuştu.

"CHP'nin yandaş medyası olduğunu" söyleyen Erdoğan, "Şahsıma, aileme, partime yönelik asılsız iddialar yayınlıyorlar. Yalan yanlış haber yapan bu gazeteleri almayın" dedi.

Erdoğan, "köşe yazarlarının hakaret yağdırdığını, maaşlı memur oldukları için böyle yapmalarının normal olduğunu" savunarak, şunları söyledi:

"Ne kadar para alıyorsanız o kadar küfür ediyorsunuz, hakaret ediyorsunuz. Yaptığınız bu. Söylediklerimizden, konuştuklarımızdan tek satır yok. Nerede olumsuzluk yakalıyor, onu veriyorsunuz. O kadar hayırlı işleri var, bir gün de ondan bahset."

Başbakan Erdoğan, dünya yaşanan krize de değinerek, şöyle devam etti:

"Elbette bu krizin de Türkiye'ye etkisi olacak, ama hamdolsun Türkiye'de batan bir tane banka var mı? Bu önemli bir ölçü, bir tane banka batmadı. Ancak Türkiye'nin bir farkı daha var. Çok köklü reformlar yaptık. Kriz başlamadan, o işi yaptık. Türkiye her türlü şoka hamdolsun dayanabilir bir noktaya geldi. Şimdi yeni hesap yapıyorlar. Bu yıl sonlarına doğru başlayabilir, 2010'da başlayabilir, şimdi de bunu konuşuyorlar. Şimdiden karamsarlık pompalıyorlar. Felaket tellallığı yapıyorlar."

"Felaket tellallığı yapan medya grubuna özellikle seslendiğini" dile getiren Erdoğan, "Ne yazarsan yaz, benim borsada param yok, sen batacaksın sen. Benim orada param yok, ama senin var. Sen böyle yazdıkça bu iş geri gider. Sen felaket tellallığını yaptıkça daha geri gider. Biz buna rağmen mücadelemizi vereceğiz. Çünkü istiyoruz ki senin yanında, kurunun yanında yaşlar yanmasın. Onun için mücadelemizi vereceğiz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*