Erdoğan partisinin grup toplantısında konuşuyor

Erdoğan partisinin grup toplantısında konuşuyor.9982
  • Giriş : 05.02.2008 / 12:07:00

Erdoğan, TSK'nın Kuzey Irak'taki PKK kamplarına başarılı bir operasyon gerçekleştirdiğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan AK Parti Grup toplantısında konuşuyor. Erdoğan, TSK'nın Kuzey Irak'taki PKK kamplarına yönelik başarılı bir operasyon gerçekleştirdiğini açıkladı.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi: "Silahlı kuvvetlerimiz dün geceden itibaren Kuzey Irak'taki PKK kamplarına yönelik başarılı bir operasyon gerçekleştirdi. Daha önce olduğu gibi bu seferde başarılı bir operasyon gerçekleşmiştir. Terör örgütünün lojistik ve haberleşme altyapısı ağır darbe aldı.

Terörün ortadan kalkmasıyla doğudki şehirler daha da kalkınacaktır. Doğuya yatırımı teşvik için çabalarımız sürüyor.

TSK'nın icra ettiği operasyonlarda kardeş Irak devletinin zarar görmemesi konusunda azemi hassasiyet gösterilmektedir. Bizim tek hedefimiz Irk'ın kızeyindeki PKK kamplarıdır."

Almanya'ya yapacağım ziyaret öncesi aldığımız acı bir haberle sarsıldırk. Yaşanan bir yangın faciasında 9 vatandaşımız ölürken 2'si ağı 40 kişi yaralanmıştır. Yeni bir Solingen olayı yaşamak istemiyoruz. Bir an önce bu alayın çözümlenmsi ve bunun sebeplerinin ortaya çıkarılması dileğimizdir. Olayın yakın takipçisi olacağımızdan herkes emin olsun.

3 Kasım öncesi milletimizin emanetini üzerimize almadan Türkiye'nin sorunları ile ilgili bazı tespitlerde bulunmuştuk. Demokrasimnin çıtası yükselmeden ekonomiyi büyütemezsiniz. Hukukun gereğini evrensel değerleri yüceltmeden tüm vatandaşlarının haklarını güvence altına almadan kalkınamazsınız. Tüm derdimiz vatandaşlarımızın haklarının güvencesidir. Türkiye kendi sorunlarını çözebilecek olgunluğa ulaşmıştır. Yeterki kabuk bağlayan sorunlar çözülmek istensin.

Türkiye'yi çeyrek asırdır yoran tartışma konusuna son vermek istiyoruz. Bu düzenleme evrensel hukuk kapsamındadır. Kimse bunu başka yerlere çekmesin. Bunu farklı yerlere çekenler toplumsal barışa gölge düşürüyor. Kimsenin endişesi olmasın. Biz siyasi geçmişine ve kimsenin kimliklerine bakmadan bu sorunları çözmek istiyoruz.

Kopğarılan fırtınalar yeni değil. Aynı senaryo 1994 yılında da vardı. neler demediler. İnsanları otobüslerden trenlerden attığımızı. Ama her şey ortada... Dürüst ve samimi olalım. Bardağın dolu tarfıyla ilgelenelim. Ülkemiz nereden nereye gelmiş buna bakalım. özgürlüklerde nereden nereye gelmiş bakalım. Batıya bakalım doğuya bakalım. Bizim dışımızda başka ülke var mı bakalım. laillik kimsenin tasarrufu altında değildir. Meclis'te laikliğe karşı olan milletvekili mi var? Nereden çıkıyor bunlar.

Milletimiz cumhuriyetin temel niteliklerini benimsemiştir. Aziz milletimiz cumhuriyet ve demokrasinin en büyük güvencesidir.

AYRINTILAR GELECEK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious