Erdoğan Petra şehrini gezdi

  • Giriş : 25.11.2006 / 00:00:00

Başbakan Tayyip Erdoğan, 'Indiana Jones ve Son Macera' filminin çekildiği Ürdün'nün antik Petra şehrini gezdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ürdün Turizm Bakanı Usame Dabbas tarafından Mövenpick Otel'de onuruna verilen yemeğe katılan Başbakan Erdoğan buradan ünlü Petra harabelerini gezdi. Eşi Emine Erdoğan, Ürdün Turizm Bakanı Dabbas ve Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ile kanyonun girişine araçla gelen Başbakan Erdoğan buradan kanyonun son ve en önemli noktası olan "Hazine" binasına kadar olan 2 kilometrelik kısmı yürüyerek kat etti.

Yolda bol bol eşi Emine Erdoğan ve Ürdün Turizm Bakanı Dabbas ile fotoğraf çektiren Başbakan Erdoğan, kanyonda karşılaştığı bir turist ailenin çocuğunu sevdi. Kendisi ile fotoğraf çektirmek isteyen ve korumaları tarafından engellenen genç bir Japon turist, kendisinin Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olduğunu öğrenince saçlarını düzelterek Başbakan Erdoğan'a, "Çok naziksiniz" dedi. Başbakan Erdoğan da "Sen de çok yakışıklısın" diye karşılık verdi.

Kanyonun en görkemli ve en bilinen kısmı olan "Hazine" binasının olduğu bölümde kendisi ile birlikte gelen basın mensupları ve korumaları ile bol bol fotoğraf çektiren Başbakan Erdoğan, ayrıca Ürdün Turizm Bakanı'nın ricası üzerine Dünya'nın Yeni 7 Harikası'nı belirleyecek internette yapılan oylamaya telefonla katıldı ve Petra için oy verdi.

Başbakan Erdoğan ayrıca her zaman olduğu gibi gökyüzünde beliren hilalin önünde eşi ile birlikte fotoğraf çektirdi. Bu arada Emine Erdoğan da Hazine binası önünde oturan Aylan adlı deveyi sevdi. Başbakan Erdoğan, Petra antik kentinden sonra helikopterle birlikte Amman'a döndü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious