Erdoğan PKK'ya yükleniyor

  • Giriş : 16.07.2006 / 00:00:00

Erdoğan son konuşmalarında PKK'ya yükleniyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Iğdır'a helikopterle gelen Başbakan Erdoğan, partisinin 2. olağan il kongresinin yapıldığı İskender Iğdır Kapalı Spor Salonu'na geçti. Burada partililere seslenen Erdoğan, iktidara geldiklerinden beri yapmış oldukları faaliyetleri anlattı. Terör konusuna da değinen Erdoğan, terör örgütü PKK konusunda vatandaşların birlik olmalarını istedi.

Başbakan Erdoğan, Türkiye'de 30'un üzerinde farklı etnik köken olduğuna işaret ederek: "Bugüne kadar hep sadakat gösterdiler. Bugün biraz daha bu sadakate ihtiyacımız var. Kardeş kanı döken bu teröristlere en anlamlı cevabı ben, onların vereceğine inanıyorum. Terör örgütü yandaşları bunu bilmelidirler ki, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da hak ettikleri cevabı mutlaka alacaklardır. Terör örgütü hiçbir zaman Kürt kökenli vatandaşların temsilcisi olamaz, olamamalıdır. Terörle mücadelede asla zaafa düşmeyeceğiz ve asla pes etmeyeceğiz. Bu mücadeleyi sonuna kadar devam ettireceğiz" dedi. Erdoğan terörün kökünün bu topraklardan kazınacağını vurgulayarak bu ülkeye ve bu topraklara terörün uymadığını kaydetti. İnanç gereği bu terörün bu ülkede barınamayacağını ifade eden Erdoğan, "Omuz omza, dayanışma halinde, birlik ve beraberlik içinde bu işi inşallah sadakatle bitireceğiz. Yüzde 99'u müslüman olan bir ülkede yaşıyoruz. Bizler, 'Yaratılanı sev, Yaratandan ötürü' anlayışının çocuklarıyız" diye konuştu.

Salonu dolduran binlerce partiliye seslenen Erdoğan, iktidar olduklarından beri Iğdır'da yapmış oldukları faaliyetlere de değindi. Iğdır'da 17 bin 159 aileye yaklaşık 11 bin ton kömür verdiklerini dile getiren Erdoğan, şunları söyledi: "Yoksul ailelere destek vermeye devam ediyoruz. Iğdır'da 336 derslik yaptık. Türkiye genelinde dağıttığımız bilgisayarlardan bin 281'i buraya verildi. Iğdır'ın okullarında bilgisayar ihtiyacı kalmadı."

Başbakan Erdoğan, buradan Başbakanlık otobüsüyle halkı selamlayarak Belediye meydanına geçti. Beraberindeki Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Tarım Bakanı Mehdi Eker, Iğdır Valisi Halil Ulusoy, Belediye Başkanı Nurettin Aras ile birlikte açılış ve temel atma törenine katılan Erdoğan, burada kendisini dinlemeye gelen binlerce vatandaşa hitap etti.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı meydanda konuşan Erdoğan, açılışların ve temel atma törenlerinin Iğdır'ın geleceğini şekillendireceğini vurguladı. Erdoğan, Türkiye'nin geleceğini inşa etmek için her yerde açılış ve temel atma törenlerinin olduğunu söyledi. Daha sonra canlı yayınla dev ekranda ilk olarak İl Emniyet Müdürlüğü, İMKB Kazım Karabekir Anadolu Lisesi, 150 kapasiteli Iğdır Devlet Hastanesi açılışı TOKİ tarafından yaptırılacak olan 288 konut ile 24 derslikli ilköğretim okulu çarı ve camiinin temel atma töreni gerçekleştirildi. Ardından kurdela kesilerek İMKB Mehmetçik İlköğretim Okulu, Hacı Ali Parim Çocuk Yuvası, 32 kilometrelik duble yol açılışı yapıldı.

Başbakan, beraberindeki heyetle birlikte helikopterle Ağrı'ya hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious