Erdoğan-Putin görüşmeleri sıklaştı

Erdoğan-Putin görüşmeleri sıklaştı.20139
  • Giriş : 01.12.2016 / 08:22:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefonda Rus lider Putin ile görüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Avrupa Parlamentosu'ndan çıkan AB ile Türkiye'nin müzakerelerini durdurma kararı sonrası iyice yakınlaşan Rusya-Türkiye ilişkilerinde gelişmeler yaşanıyor.

Son birkaç günde 3. kez telefon görüşmesi gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Vladimir Putin Halep hakkında bilgi alışverişi yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, iki liderin, görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra Halep'teki insani dram başta olmak üzere Suriye'deki son gelişmeleri ele aldıkları öğrenildi.

Erdoğan ve Putin'in ayrıca Halep'te çatışmaların durdurulması ve kentteki sivillere insani yardımların ulaştırılmasını sağlamaya yönelik çabaların hızlandırılması konusunda mutabık kaldıkları belirtildi.Türkiye-Rusya arasındaki ilişkilerin normalleşmesinin öneminin de vurgulandığı görüşmede, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Rus-Türk Ortak Stratejik Planlama Grubu'nun toplantısına katılmak üzere Antalya'ya yaptığı ziyaretin yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım'ın 6 Aralık'ta Moskova'ya yapacağı ziyarete de değinildi.

İki lider, son birkaç gün içinde 3.kez telefon görüşmesi yaptı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*