Erdoğan Rize'de açılış yaptı!

Erdoğan Rize'de açılış yaptı!.10665
  • Giriş : 05.03.2009 / 21:57:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rize Üniversitesi Servet Yardımcı Tıp Fakültesi Morfoloji Binası'nın açılışı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erdoğan, açılış törenindeki konuşmasında, hizmet binasının alışının kendilerine nasip olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Rize'li hemşehrilerinin de üniversite için ''kolları sıvadığını'' ifade eden Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

''Özellikle Yardımcı Ailesi, Tıp Fakültesi Binası'nın yapımında katkı sağladı ve bu binanın Rize'nin yerel mimarisine uygun yapılmasından dolayı mutlu oldum. Çok teşekkür ediyorum Yardımcı Ailesine.

Medeniyet yolculuğunda, özellikle rekabet kültürü içinde mimarı renkleri ile çevre anlayışı ile kültürel zenginlikleriyle şehirlerimiz öne çıkmalı. Rize'nin de bu anlamda yerel mimarisi var, ama bu mimari yok edilmeye yüz tutmuş. Bunun içindir ki gerek ilkokullarda, gerek kamu binalarında, gerekse hemşehrilerimin yapacağı binalarda yerel mimariyi ayağa kaldırmaya çalışan hemşehrilerime teşekkür ediyorum.

Tıp Fakültesi Binası, yapılmakta olan devlet hastanesinin tamamlanmasından sonra daha rahat hizmet verecek. Hastanemiz şifa kaynağı olsun.''

Başbakan Erdoğan, daha sonra Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Rize Valisi Zekeriya Şarbak, Tıp Fakültesi Binası'nı yaptıran iş adamı Servet Yardımcı'nın annesi Saynur Yardımcı ve öteki ilgililerle binanın açılışını yaptı.

Erdoğan, daha sonra binada incelemelerde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*