Erdoğan rüyasını anlattı

  • Giriş : 08.04.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan dün Karadeniz Sahil Yolu'nu açtı, vatandaşın verdiği kasketi taktı, "Rüyam bu yolu İstanbul 3. Köprü'ye oradan Avrupa'ya bağlamak" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

20 yıllık rüya mutlu sonla bitti

Başbakan Erdoğan, yapımı 20 yıldır süren Karadeniz Sahil Yolu'nun açılışını yaptı. Erdoğan, yeni rüyası yolu İstanbul Üçüncü Köprü'ye, oradan da Avrupa'ya bağlamak.

Başbakan Tayyip Erdoğan, yapımı 20 yıldır devam eden Karadeniz sahil yolunun açılışını yaptı. 542 kilometrelik yolun açılışı, Erdoğan'ın Karadeniz çıkartmasına dönüştü. Erdoğan, "Şimdiki rüyam 542 kilometrelik Karadeniz Sahil Yolu'nu sahilden İstanbul'a ulaştırıp Üçüncü Köprü'ye oradan da Avrupa'ya bağlamak" dedi. Çok sayıda bakan, milletvekili ve ile oğlu Bilal Erdoğan'la birlikte, başbakanlık otobüsüyle Samsun'dan itibaren tüm sahil yolunu geçen Erdoğan, vatandaşları selamlayıp, çocuklara oyuncak dağıttı. Vatandaşlar da Erdoğan'a Ecevit kasketi, ayakkabı gibi hediyeler verdi. Vatandaşlara seslenirken, "20 yıllık bir hayal gerçek oldu. 1987'de başlayan Karadeniz Sahil Yolu 542 kilometrelik bir yol. Sadece Ünye geçişi var. Onun da mayısta temelini atıyoruz" diyen Erdoğan sahil yolunu Bolaban'daki Nefise Akçelik Tüneli'nin açılışı ile yaptı. Erdoğan tünelin kurdelesini tünelde çalışan, bir süre önce kanserden hayatını yitiren Nefise Akçelik'in eşi Ethem Akçelik ile birlikte kesti.Erdoğana ayakkabı hediye edildi.Açılış sırasında havai fişek gösterisi yapılarak yüzlerce balon havaya uçuruldu. Erdoğan, tören alanından Başbakanlık otobüsüne doğru giderken, törene katılan vatandaşlardan birinin, "Başbakan Köşk'e" diye bağırdığı duyuldu.

2024'TE BİTERDİ

Karadeniz'e bir sahil yolu yapılmasının Demokrat Parti döneminde düşünüldüğünü, ilk ihalenin 1987 yılında Turgut Özal tarafından yapıldığını ve kazma vurulduğunu belirten Erdoğan, "1987'ye kadar 34 hükümet geçti. O zamandan bugüne kadar da 12 hükümet daha geçti. Eskisi kadar yavaş yapılsaydı, açılması için en az 24 yıl daha gerekiyordu" dedi. Erdoğan, şu anda Samsun- Bafra arasının yapıldığını belirterek, Sinop- Kastamonu kısmını da gerçekleştirerek, Karadeniz Sahil Yolu'yla üçüncü köprüyü birleştireceklerini kaydetti. Daha sonra Giresun ve Trabzon ilçelerinde okul açılışları yapan konuşan Erdoğan yaptığı konuşmalarda, "Başbakanlık makamı, bakanlık makamı, parlamento yan gelip yatma yeri değildir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious