Erdoğan: Şaban Dişli özveride bulundu

Erdoğan: Şaban Dişli özveride bulundu.12756
  • Giriş : 03.09.2008 / 20:20:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şaban Dişli'nin istifasıyla "özveride" bulunduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erdoğan, "Dişli, (Eğer bana bu konuda anlayış gösterirseniz, ben MKYK;dan, MYK;dan, partimden, milletvekilliğinden istifa etmeye hazırım) diyecek kadar burada önemli bir özveride bulunmuştur ve biz kendisine bu konuyla ilgili olarak MYK ve MKYK;yı, hukuk sürecini rahat çalıştırabilmesi noktasında, oradan yaptığı istifayı kabul ettik. Ama bunun dışındaki istifalara olumlu bakmadık" dedi.

Erdoğan, Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı Haris Silajdzic ile yaptığı görüşmenin ardından Sheraton Otel'den ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Erdoğan, Sakarya Milletvekili Şaban Dişli'nin, hakkındaki iddiaların ardından partideki görevlerinden istifa etmesiyle ilgili soruya şu yanıtı verdi:

"Değerli arkadaşlar biliyorsunuz, yargısız infaz olarak başlamış bir süreç. Ve arkadaşımız bu konuyla ilgili olarak, (Benim üzerimden genel başkanıma, benim üzerimden partime yönelik yapılan bu saldırıya daha fazla tahammül etmem mümkün değildir. Eğer bana bu konuda anlayış gösterirseniz ben MKYK'dan, MYK'dan, partimden, milletvekilliğinden istifa etmeye hazırım) diyecek kadar burada önemli bir özveride bulunmuştur ve biz kendisine bu konuyla ilgili olarak MYK ve MKYK;yı, hukuk sürecini rahat çalıştırabilmesi noktasında, oradan yaptığı istifayı kabul ettik. Ama bunun dışındaki istifalarına olumlu bakmadık."

Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile yaptığı görüşmede, Kandıra Cezaevinde emekli orgeneraller Hurşit Tolon ve Şener Eruygur'a yapılan ziyaretin gündeme gelip gelmediği sorusunu yanıtlarken "Tabii o da gündeme geldi, ülkemizin diğer konuları da gündeme geldi. Tabii ağırlıklı gündemimiz yine terör oldu" dedi.

Başbakan Erdoğan, "Rusya ile yaşanan gümrük krizi bir çözüm noktasına geldi mi?" sorusuna ise şu karşılığı verdi:

"Çok ciddi bir gümrük krizi yok. Bu, biraz da abartıldı. Yani ilk verilen rakamlar çok çok farklı rakamlar. Dün biliyorsunuz Sayın Lavrov'la Dışişleri Bakanımız Babacan görüşmelerini yaptılar ve bu görüşmeler neticesinde, daha önce tarımda yaşanan sıkıntılar nasıl çözüme kavuşturulduysa ben inanıyorum ki Sayın Lavrov, Sayın Putin'e bu işi ulaştırdıktan sonra herhalde fazla sürmez, birkaç gün içerisinde de oradan olumlu neticeyi alacağız. Aksi takdirde ben Sayın Putin ile görüşeceğim."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*