Erdoğan; 'Saldırı kınadığım bir olaydır'

  • Giriş : 17.05.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay üyelerine yapılan silahlı saldırı olayının asla tasvip edilemeyeceğini belirterek, olayı başörütüsü olayı ile ilişkili hale getirmeye çalışmanın çirkin bir yaklaşım olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Erdoğan, yapılan saldırının Türkiye'nin huzurunu kaçırmaya yönelik olduğunu ve bunları kabul etmelerinin mümkün olmadığını söyledi. Yapılan olayın lanetlenesi bir olay olduğunu belirten Erdoğan, konuyu başörtüsü ile ilişkili hale getirmek ve kendisinin seçim öncesinde kanaatlerinin bu noktayla ilişkili hale getirmenin çok daha çirkin bir yaklaşım olduğunu söyledi.

Erdoğan, kendilerinin toplumu gerecek her şeyden bugüne kadar uzak durduklarını, bundan sonra da duracaklarını ve sorumluluklarının bunu gerektirdiğini ifade etti. Erdoğan, toplumu germek isteyenlere milletin gereken cevabı her zaman verdiğini ve verceğini vurguladı.

Erdoğan, olayın karşılığının verilmesi gerektiğini ifade etti. Erdoğan, olayın "şu nedenle mi? oldu bu nedenle mi?" oldu şekilde konuşmanın yanlış olacağını söyledi. Olayın bir soruşturma sürecinin bulunduğunu ifade eden Erdoğan, kişinin şu anda emniyetin elinde olduğunu, olayın yargıya intikal ettiğini ve karşılığını bulacağını vurguladı.

Erdoğan, bu olaydan bir şeyler çıkarmak istemenin Türkiye'ye zarar vereceğini söyledi. Birliğimizi ve beraberliğimizi güçlendirecek eylemler içerisinde olunması gerektiğini ifade eden Erdoğan, "Bu tür olaylar nerden gelirse gelsin asla tasvip edilemez. Telin ettiğim, kınadığım, lanetlediğim olaydır. Karşılığını muhakkak bulacaktır. Özellikle ağır yaralı olan başkana Allah'tan rahmet diliyorum. Diğer yaralılara Allah'tan şifalar diliyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious