Erdoğan Şanlıurfa'da konuştu: Bizim çizgimiz belli

Erdoğan Şanlıurfa'da konuştu: Bizim çizgimiz belli.11370
  • Giriş : 16.03.2008 / 18:10:00
  • Güncelleme : 16.03.2008 / 18:20:18

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa Kadın Kolları tarafından düzenlenen programda konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gerilimler ve krizler üreterek, bu ülkenin kaynaklarını heba etmeye, enerjisini boşa çıkarmaya kimsenin hakkı olmadığını belirterek, "Hiç kimse böyle ağır bir vebali taşıyamaz. Bu milletin vicdanını yaralayanlar, bu milletin huzurunu kaçıranlar, bu milletin değerini bilmeyenler, iradesini hiçe sayanlar, onu değersiz ilan edenler, milletin ahını almaktan kurtulamazlar." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'da AK Parti İl Kadın Kolları Kongresi'ne katıldı. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Antidemokratik eğilimleri alkışlama hastalığından kurtulamayanlar, 3. sınıf bir demokrasiyi Türkiye'ye layık görebilirler. Bu beyhude bir çabadır. Türkiye, 1. sınıf bir demokrasi yolunda önemli mesafeler almıştır. Türkiye, zamanın gerisinde kalanların, toplumun gerisinde kalanların, dar kalıplarını çoktan aşmıştır. Türkiye'yi çağdaş dünyadan koparmaya, Türkiye'yi evrensel değer ve normlardan uzaklaştırmaya çalışan o bağnaz anlayışlar, bu milletin gündeminden tasviye olmuştur. Kimse Türkiye'yi geri götüremez. Kimse Türkiye'yi 3. sınıf bir ülke gibi gösteremez. Bu ülke, bu millet, bu dar görüşlü anlayışların ürettiği sığmayacak kadar büyüktür." dedi.

"Soruyorum sizlere, Türkiye'nin uluslararası itibarını, saygınlığını düşünmek, sadece AK Parti'nin görevi midir?" diyen Erdoğan, şöyle devam etti: "Türkiye'nin güven ve istikrarını düşünmek AK Parti'nin görevi midir? Türkiye'nin demokratik ve ekonomik kazanımlarını gözetmek sadece AK Parti iktidarının görevi midir? Elbette biz tek başımıza da kalsak, Türkiye'yi düşünmeye, milletimizin çıkarlarını korumaya, demokrasiye sahip çıkmaya devam edeceğiz. İstiyoruz ki herkes sorumluluk duygusuyla hareket etsin. Bu ülkenin ve milletin menfaatlerine zarar verecek davranışlardan kaçınsın. Bugüne kadar yapılan yanlışlıklar, yapılan haksızlıklar, sebep olunan krizler hep yapanın yanına kar kaldı. Ekonomik krizlerin müsebbipleri, bir gecede bu milleti fakirleştirdi. Ama hiç birşey yokmuş gibi işlerine devam etti, yoluna devam etti. Demokrasimiz, hukuk sistemimiz, nice yanlışlıklara maruz kaldı, milletimiz nice sıkıntılar yaşadı, bedeller ödedi. Yapılan hataların, keyfi davranışların faturasını hep milletimiz, benim Şanlıurfalı kardeşim ödedi. Bu ülkenin itibarını zedelemeye, bu ülkenin demokratik ve ekonomik istikrarını bozmaya, bu milletin ifadesini ve iradesini yok farzetmeye, hiçe saymaya, bu ülkenin hukuk sistemini tartışmalı hale getirmeye, kimin hakkı olabilir soruyorum sizlere."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious