Erdoğan seçim mitinginde CHP'nin vaatlerini eleştirdi

Erdoğan seçim mitinginde CHP'nin vaatlerini eleştirdi.16612
  • Giriş : 04.07.2007 / 07:19:00

CHP'nin meslek liselerine ilişkin vaatlerini eleştiren Erdoğan, "CHP kılavuzunu yanlış tutmuş" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP'nin seçim beyannamesinde meslek liselerine ilişkin vaatlerini eleştiren Erdoğan, "Bunlar birçok konuda maalesef derslerini iyi çalışmıyorlar. CHP kılavuzunu yanlış tutmuş" dedi.

Başbakan Erdoğan, dün de Batı Karadeniz'in gözde iki kenti Karabük ve Zonguldak'ta miting düzenleyerek 22 Temmuz hazırlıklarını sürdürdü. Başbakan Erdoğan'ın ilk durağı Karabük'tü. Kardemir'de Ray ve Profil Haddehanesi'ni açan ve TOKİ evlerinin anahtarlarını dağıtan Erdoğan, Karabük'te coşkulu bir kalabalığa seslenerek moral depoladı.

İNADINA TAYYİP ERDOĞAN

Meydanda bulunan binlerce kişinin "İnadına Tayyip", "Sizinleyiz her zaman Recep Tayyip Erdoğan", "İktidar hakkımız engellenemez" sloganları üzerine, Başbakan Erdoğan, "AK Parti'nin hamurunu millet yoğurmuştur. AK Parti, Hasan'ın Hüseyin'in partisi değil, AK Parti iktidarı milletin iktidarıdır" yanıtını verdi. "Demir ağlarla Türkiye'yi öreceğiz diyorduk. Şimdi demir ağları, ülkemizde yaptığımız ağlarla üreceğiz" diyen Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde TBMM çatısı altında yaşananları demokrasi açısından, 'skandal' olarak nitelendirdi. Abdullah Gül'ün, Özal, Demirel ve Sezer'den daha fazla oy almasına rağmen Cumhurbaşkanı seçtirilmediğinin altını çizen Erdoğan, "CHP, milletin vekillerinden değil de, bazı kurumlardan icazet alarak bir demokrasi skandalına neden oldu" dedi.

MİLLET KARAR VERECEK

Er veya geç milletin dediğinin olacağını kaydeden Başbakan Erdoğan, "Millet, kimi isterse o cumhurbaşkanı, Millet kimi isterse o başbakan, Millet kimi isterse onlar milletvekili olacak. Atamayla değil, seçimle bu olacak" uyarısında bulundu. CHP'nin meslek lisesi mezunlarının, meslek yüksek okullarına devam etmesine ilişkin seçim beyannamesinde yer alan vaadini de eleştiren Erdoğan, "Halbuki meslek lisesi mezunları zaten meslek yüksek okullarına giriyor. Bundan da haberi yok. Bunlar Türkiye'yi yönetecek. CHP kılavuzunu yanlış tutmuş. Siz bilirsiniz, kılavuzu karga olanın derler. İşte bunların durumu da bu" eleştirisinde bulundu.

MHP'YE DSP ELEŞTİRİSİ

MHP'yi de eleştiren Başbakan Erdoğan, "Sıkılmadan çıkıp konuşuyorlar. İşte MHP, DSP'nin değirmenine o zaman su taşımıştı. Şimdi DSP-CHP birleşti, şimdi oraya su taşımaya hazırlanıyorlar. Herhalde öyle bir görev kendilerine verirler diye bekliyorlar, ama benim milletim böyle bir görevi asla vermeyecek. Ben bunu görüyorum" uyarısında bulundu.

ATATÜRK'TEN SONRA İLK

Vatandaşları oy verme konusunda uyaran Başbakan Erdoğan, "Sevgili vatandaşlarım, gelin şu kantarı iyi tartalım, iyi çalıştıralım. İyi çalıştıralım da oylarımızı israf etmeyelim. Bu ülkenin kaybolan yıllarına yazık oluyor yazık" dedi. 2007 yılının ilk çeyreğinin büyüme rakamlarının açıklandığını kaydeden Erdoğan, "Türkiye'nin büyüme oranı yüzde 6.7 ortalaması yaklaşık yüzde 7. Atatürk döneminden sonra en büyük büyüme hızını biz yakaladık bu ülkede” dedi.

FT: EKONOMiK BÜYÜME AK PARTİ’YE GÜÇ KATTI

Financial Times gazetesi, Türkiye'de GSYİH'nın ilk çeyreğinde yüzde 6.8 büyüdüğüne dikkat çekerek beklenenden yüksek büyümenin AK Parti hükümetinin kampanyasına güç kattığı yorumunu yaptı. Türkiye'nin bu yılın ilk çeyreğinde kaydettiği hızlı büyümenin AK Parti hükümetinin seçim kampanyasını güçlendirdiği öne sürüldü. Ekonomi gazetesi Financial Times, "Türkiye'nin büyüme temposu hızlanıyor" başlıklı haberinde "Türk ekonomisi, ilk çeyrekte beklenenden hızlı büyüyerek 22 Temmuz seçimi öncesi hükümetin ekonomi kampanyasına güç kattı" yorumunu yaptı. Geçen yılın ilk çeyreğinde yüzde 5.2'lik bir büyüme sağlandığını anımsatan gazete, ekonomistlere dayanarak, "Hızlanan büyümenin ana nedeni gelişen ihracat ancak kamu yatırımları ve süren tüketim talebi de rakamları besledi" değerlendirmesini yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious