Erdoğan şehitlerin ruhunu incitti

  • Giriş : 05.09.2006 / 00:00:00

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın askerlikle ilgili sözlerinin, Türk halkını üzdüğünü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sezer, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın, dün Balıkesir'de söylediği, “Askerlik yan gelip yatma yeri değil” şeklindeki sözlerinin, “son derece hayret verici” olduğunu kaydetti. Zeki Sezer, “Başbakan, bu sözleri ile şehitlerimizin aziz ruhlarını incitmiş, şehitlerimiz için yürekleri yanan Türk halkını derinden üzmüştür” dedi.

“Dünyada bu sözleri hak etmeyen askerlerin başında Türk askerinin geldiğini” ifade eden Sezer, şu görüşleri dile getirdi:

“Bizim gerçekten 'yatan' askerlerimiz var ama kahpe pusularda ve çatışmalarda vurulup yatan askerlerimiz var.
Sayın Başbakan'ın 'Kürt Sorunu', 'Demokratik Cumhuriyet', 'Alt-üst kimlik' gibi terör sorununa ve bölücülüğe doğru tanı koyamadığını ortaya koyan sözleri unutulmadı. Başbakan, kısa süre önce de teröre sabırla yaklaştığını itiraf etti.
Başbakan, dünkü sözleri ile askere karşı kafasındaki olumsuz düşünceyi, boş bulunduğu bir anda açığa vurmuştur.”
“Bu sözlerde, terörle mücadele sorumluluğunu kendi üzerinden askerin üzerine atma çabasının da etkili olduğunu” ileri süren Sezer, “Bugüne kadar terörle mücadele konusunda içtenlik ve kararlılık göstermeyen, etkili önlem almayan Başbakan'ın sözleri, yakışıksız bir 'gaf' olmaktan öteye mesajlar içermektedir” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious