Erdoğan: Sınır ötesi yok!

Erdoğan: Sınır ötesi yok!.63327
  • Giriş : 15.11.2007 / 09:11:00
  • Güncelleme : 15.11.2007 / 09:22:04

Güvenlik güçlerimiz kendi ülkemizin sınırları içinde operasyonlarını sürdürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tayyip Erdoğan, şu anda sınır ötesi herhangi bir operasyonun söz konusu olmadığını söyledi. Başbakan Erdoğan, dün akşam Prag’a hareketinden önce gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Öğle saatlerinde Erdoğan, kendisine yönletilen "Sınır ötesi Operasyon Başladı mı? Şu anda aşaması nedir?" sorusu üzerine "Akşam yurt dışına çıkışımız var. Bu konudaki gerekli açıklamalarıyapacağım" yanıtını verdi. Erdoğan’a havaalanında bu soru hatırlatılınca şunları söyledi:

SINIR ÖTESİ YOK

"Şu anda güvenlik güçlerimiz kendi ülkemizin sınırları içinde tüm hassasiyetleriyle operasyonlarını sürdürüyor. Sınır ötesi herhangi bir operasyon söz konusu değildir. Bu operasyonlarda tavrımız herşeyden önce burada silahların bırakılmasına yöneliktir. Sınır ötesi operasyonla ilgili olarak da bizler şu anda tam bir mutabakat içinde Genelkurmayımızla, Silahlı Kuvvetlerimizle görüşmelerimizi yapıyoruz. Burada yine bir aksama söz konusu değildir. Amerika seyahati sonrası oluşturulmuş bir sistem vardı, koordinasyon vardı. Şu anda bu da çalışmaya başlamıştır.

Burada üç gün beş gün içinde netice alınacak demek yanlış olur. Son dönemlerdeki Kuzey Irak’taki merkezi Irak’taki gelişmeleri takip ediyorsunuz. Ama her zaman altını çizerek söylediğim konu var siyasi, diplomatik, askeri ne gerekiyorsa bunlar yapılıyor. Bundan emin olmanızı istiyorum. Bazı siyasi liderler savaş çığırtkanlığı yaparken, şimdi bizim söylediğimiz şeyleri söylüyorlar. Bunlar güzel şeyler. Bunlardan biri olur diğer ikisi olmazsa bir tarafı eksik kalır. Bunların hepsi de şu anda yapılmaktadır. Bir mutabakat, bir koordinasyon içinde yürümektedir.

Mücadelede yanınızdayız

GÜRCİSTAN Başbakanı Zurab Nogaideli, Gürcistan’ın terörle mücadelede her zaman Türkiye’nin yanında olduğunu söyledi. Ankara’ya günübirlik gelen Nogaideli, Başbakan Tayyip Erdoğan’a 4 Türk askerinin şehit olmasından büyük üzüntü duyduğunu belirtti. Nogaideli, Erdoğan’a Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu için "Biz temel atmaya hazırız" dedi. İşbirliği Toplantısı’ndan sonra Nogaideli, serbest ticaret anlaşması mutabakatına varıldığını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious