Erdoğan: Sorun değil

  • Giriş : 02.05.2007 / 00:00:00

YSK 22 Temmuz'u öne çekemiyorsa sorun değil

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Adalet Komisyonu’nun genel seçimin 24 Haziran 2007’ye alınmasına ilişkin seçim önergesini görüştüğünü belirterek, "Yüksek seçim Kurulu (YSK) eğer bunu daha öne çekemiyorsa... Biz tabii en yakın zaman diyoruz" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nden ayrılırken gazetecilerin, "Yüksek seçim Kurulu (YSK) 22 Temmuz dedi. Bu tarih sizce uygun mu?" sorusu üzerine, "Komisyon(TBMM Adalet Komisyonu) onu görüşüyor. YSK eğer bunu daha öne çekemiyorsa... Biz tabii en yakın zaman diyoruz" şeklinde yanıtladı.

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bizim şu anda ilkemiz bu. Yani bu 24 Haziran olur, çünkü daha önce bize 60 gün gibi bir ifadeleri oldu. seçim İşleri Başkanıma böyle bir ifadede bulundular. Fakat, bugün 60 günde değil 80 günde yetiştirebileceklerine dair bir beyanları, önerileri olmuş. Komisyon bunun üzerinde çalışıyor, ama biz işi yokuşa sürme durumda değiliz. Her halükarda öne çekilmiş seçimin yapılmasını istiyoruz. Dolayısıyla komisyon ne karar verecek şu anda onu bilemiyorum. Bizim açımızdan herhangi bir mahsur yok."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious