Erdoğan: Sorunları çözeceğiz

Erdoğan: Sorunları çözeceğiz.10946
  • Giriş : 05.04.2009 / 13:03:00

Erdoğan, Hükümet olarak, yargı sisteminin sorunlarını çözmeye, ihtiyaçlarını gidermeye ve avukatların da görevlerini en iyi şekilde yapabilmelerine imkan sağlayacak iyileştirme çalışmalarına devam edeceklerini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erdoğan, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuvvetler ayrılığı esasına dayanan anayasa sistemiyle tüm vatandaşlarının temel hak ve hürriyetlerini güvence altına alan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olduğunu belirtti.

Sağlıklı işleyen bir hukuk sisteminin vazgeçilmez unsurlarından birinin de dava ve savunma hakkı olduğunun altını çizen Başbakan Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

''Bunu, kurumlarımız ve vatandaşlarımız adına büyük bir sorumluluk bilinciyle yerine getiren avukatlarımız, çok temel bir kamu hizmeti yapmaktadır. Hükümet olarak, yargı sistemimizin sorunlarını çözmeye, ihtiyaçlarını gidermeye ve avukatlarımızın da görevlerini en iyi şekilde yapabilmelerine imkan sağlayacak iyileştirme çalışmalarına devam edeceğiz.

Zira biliyoruz ki adalete duyulan güveni artırmak, böylece vatandaş-devlet ilişkisini de güçlendirmek, ancak bütün unsurlarıyla etkin, hızlı ve adil bir yargı işleyişiyle mümkündür.

Bu düşüncelerle, Avukatlar Günü'nü kutluyor, adaletin tecelli etmesinde büyük sorumluluğu olan bütün avukatlarımıza, savunma ve hak görevlerinde başarılar diliyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*