Erdoğan Suriye'ye gitti

  • Giriş : 03.04.2007 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Halep Stadı'nın açılış törenine katılmak üzere Suriye'ye gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Erdoğan, Suriye hareketi öncesi Esenboğa Havaalanı'nda basın mensuplarının sorularını cevapladı.

"Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi eylemler yapılacağını ve bu eylemler için bazı sınavların iptal edildiği yönündeki bilgilerin hatırlatılması üzerine Erdoğan,"Meydanlar herkese açıktır.Miting yapma noktasında bizim bir sıkıntımız yok.Herkes iznini alır ve belirlenen meydanlarda mitinglerine yapabilir.Fakat bu ülkenin resmi kurum ve kuruluşlarını insiyatif kullanmak sureti ile imtihanı ötelemek sureti ile bu tür adımları doğru bulmuyoruz. Eğitim kurumları bilimle uğraşır.Belirlenmiş sınavlar bundan dolayı erteleniyorsa bu çok çirkin bir şey.Bunun üzerinde durulması gerekir."diye konuştu.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin de Anayasanın amir hükmüne göre yapılacağını ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti;

"Anayasanın amir hükümlerini yok farzetmek sureti ile yollara dökülen bu takımların ne yaptığı belli değil.Bizler anayasamızın amir hükümleri çerçevesinde cumhurbaşkanlığı seçimlerini yapacağız.Adaylık süreci bellidir.Adayları açıklamak açıklamamak bunların hepsi siyasi partinin kendi stratejisidir.Anamuhalefet, muhalefet bildiği herşeyi konuşuyor, kendilerine göre tavır koyuyorsa bizde kendi taktiklerimizi uygulayacağız. Bizim asıl hedefimiz ülkemizde gerilim olmadan ülkemizin kalkınmasına odaklanmaktır.Biz bu güven ve istikrar ortamını kuru görültülerle heba etmedik.Hiçbir zaman herhangi bir kişi ve kuruluş üzerinden siyaset yapmayı kendimize amaç edinmedik.Popülist davranışlar içine girmedik ve girmeyeceğiz."

"GÖRÜŞMELERİM SÜRÜYOR"

Cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda sivil toplum örgütleri ile görüşmeler yaptığını dile getiren Erdoğan,"Teşkilatla ilgili alan taramasını bitirdik, değerlendirmesi yapılıyor.Milletvekilleri ile önümüzdeki haftadan itibaren görüşmeye başlarız.En son görüşmeyi Merkez Karar Yürütme Kurulu ile yapacağız.

KARACİĞER NAKLİ GEREKEN AİLEYE YARDIM

Aday isminin hangi gün açıklanacağını kendi insiyatiflerinde bir karar olduğunu belirten Erdoğan,"Dün bir televizyonun sabah programını telefonla arayarak, karaciğer nakli konusunda sıkıntı yaşayan Bağ-Kur'lu bir aile yardım" konusunda ise şunları söyledi;

"Dün tabi o progamı izleyinci biz direk yayın yönetmenini arayıp görüştük.Görüşmeden sonra özel kalemime talimatı verdim.Sağlık Bakanımız Recep bey ile görüştüm.Bakan arkadaşlarımda konuyu ele aldı.Dün iki ameliyatta gerçekleşti.Baba şu anda yoğun bakımda. doktor bey umutlu olduğunu söyledi.Biz aileye herhangi bir yük olmadan bu işi bitirmiş olacağız. T.C. sosyal bir devlettir .Bunun gereğini de yapar.

Bağkur'lu parayı ödeyip sonradan tahsil ediyor.Burada yanlışlık var bunu gidereceğiz.Yasal düzenleme çalışmaları şu anda yürütülüyor.O artık bizim kendi takibimizdedir aile sorun yaşamayacaktır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious