Erdoğan Suudi Arabistan'a gidiyor

  • Giriş : 22.02.2007 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yarın Suudi Arabistan'a gidecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakanlık Basın Merkezi'nden, yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, Suudi Arabistan'daki temasları çerçevesinde, bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan Cidde Ekonomik Formu'na katılacak ve Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin El Suud ile görüşme yapacak. Başbakan Erdoğan'ın, Cidde'de düzenlenecek olan Türkiye-Suudi Arabistan İş Konseyi'nin 4. dönem toplantısına da katılmasının öngörüldüğü ifade edildi.

CİDDE EKONOMİK FORMU

Bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan Cidde Ekonomik Formu'nun, bu yılki ana teması, ekonomik reformların gerçekleştirilmesinde ortak zeminin güçlendirilmesi ve ekonomik hedeflerin genişletilmesi olarak belirlendi. Cidde Ekonomik Formu'nda, konuşmacılar bölgeyi ve genel olarak dünyayı tehdit eden sorunlarla mücadelede edindikleri deneyimleri birbirlerine aktarıyor ve bu amaçla geliştirilen yeni ve kalıcı yaklaşımları paylaşma imkanı buluyorlar.

Cidde Ticaret ve Sanayi Odası'nın girişimiyle 2000 yılında başlatılan Cidde Ekonomi Formu, küresel ölçekte, gerek kamu gerekse özel sektörde yetkinliğini kanıtlamış kişilerin bir araya gelerek uluslararası ekonomik, siyasi ve sosyal gelişmeleri değerlendirdikleri önemli bir etkinlik olarak anılıyor. Başbakan Erdoğan, Cidde Ekonomik Formu'nun 2004 yılında yapılan toplantısına katılarak konuşma yapmıştı.
Erdoğan'ın, 25 Şubat Pazar günü temaslarını tamamlayıp Türkiye'ye dönmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious