Erdoğan talimat verdi: Bulun

Erdoğan talimat verdi: Bulun.8477
  • Giriş : 30.03.2008 / 09:33:00

Kırşehir'de 20 Mart’ta kavak satın almak için işyerinden ayrılan ve bir daha haber alınamayan Kırşehir Belediye Meclisi'nin AK Parti'li üyesinin bulunması için Başbakan Erdoğan talimat verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Belediye Başkanı Halim Çakır’ın isteği üzerine kayıp olan belediye meclis üyesi Hasan Kırışık için AKP'li belediye meclis üyelerinin yanı sıra AKP İl, merkez ilçe teşkilat üyelerinin katıldığı toplantı yapıldı. Belediye Sosyal Tesisleri'ndeki toplantıda konuşan Belediye Başkanı Halim Çakır, konudan haberdar olur olmaz çalışmalara başladıklarını söyledi. Emniyet ve jandarma ekiplerinin koordinasyonlu şekilde gece- gündüz demeden Hasan Kırışık’ı bulmak için çaba sarfettiğini belirten Çakır, şöyle dedi:

“Güvenlik güçlerimiz sadece Kırşehir odaklı değil Türkiye genelinde ortak çalışma yapıyor. Umut ediyoruz ki değerli meclis üyemiz Hasan Kırışık her zamanki güler yüzlü ile aramıza katılacaktır. Konuyu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ilettim. O da İçişleri Bakanlığı'na bilgi verdi. Bütün çabamız, değerli meclis üyelimizin bulunması içindir.”

Meclis üyeleri adına konuşan Berat Bıçakçı da, arkadaşları Hasan Kırışık'ın en kısa zamanda aralarına dönmesi umudunu yitirmediklerini söyledi. Bıçakçı, “Bu toplantıdaki amacımız, halktan gelen bilgileri, anında resmi makamlara sunma sürecini hızlandırarak komple bir seferberlik oluşturmaya katkı sunmaktır” diye konuştu.

Hasan Kırışık 20 Mart günü saat 20.45 sıralarında yönetimindeki 40 AK 933 plakalı otomobil Meytaş köprüsüne yakın bir yerde, terk halinde, kapıları açık, sol ön cam yarı inik olarak bulunmuştu. Ancak, tüm aramalara rağmen Kırışık'a ve akibeti ile ilgili bilgiye ulaşılamadı.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious