Erdoğan Taşdemir kardeşleri kabul etti

Erdoğan Taşdemir kardeşleri kabul etti.9689
  • Giriş : 28.05.2009 / 18:43:00

Başbakan Erdoğan, özel bir televizyon kanalında müzik yarışmasına katılan görme özürlü iki kardeş ve ailesini kabulünde, iki kardeşle birlikte şarkı söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Başbakanlık Resmi Konut'ta yaklaşık 1.5 saat süren kabulün ardından Ömer ve Mizgin Taşdemir kardeşler, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kabulde iki şarkı seslendirdiklerini, bağlama ve piyano çaldıklarını belirten Taşdemir kardeşler, ''Beraber yürüdük biz bu yollarda'' şarkısını çaldıklarını ve Başbakan Erdoğan'ın da kendilerine eşlik ettiğini söylediler.

Başbakan Erdoğan'ın kendilerine, hangi okulda okuduklarını, kendisinden bir istekleri olup olmadığını sorduğunu aktaran Ömer ve Mizgin Taşdemir, kabulde bulunan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'dan görme engellilerin eğitimi için kabartmalı kitap ve test konusunda destek istediklerini belirttiler.

Başbakan Erdoğan'ın, Taşdemir kardeşlere mp-3 çalar ve diz üstü bilgisayar hediye ettiği öğrenildi.

Anne Vaziyet Taşdemir de basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''Sayın Başbakanımız çok duyulanmış. Yarışmadan sonra evi aradı, çocuklarla görüştü. Bugün için de davet etti. Biz konuğu olduk, kendisine teşekkür ediyoruz'' dedi.

Kabulde, Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf ve Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu da hazır bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*