Erdoğan teleferik açılışı yaptı

  • Giriş : 09.07.2006 / 00:00:00

Samsun'a gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, teleferik açılışı yaptı. Yaşlı bir kadın, Erdoğan'dan, Gürcistan'da tutuklu bulunan oğlunun kurtarılmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Daha sonra Samsun'a gelen Erdoğan, Büyükşehir Belediyesi tarafından Batıpark'ta yaptırılan teleferiğin açılışını yaptı. Erdoğan, teleferiğin Karadeniz'i sevenlere hayırlı olmasını diledi. Daha sonra Enerji Bakanı Hilmi Güller ile teleferiğe binen Erdoğan, tümülüslerin bulunduğu tepeye çıktı. Burada Baruthane Tümülüsleri'nde bulunan iki kral mezarının açılışını yapan Erdoğan'a Samsunlular yoğun ilgi gösterdi. Başbakan Erdoğan, burada bulunan çocuklarla yakından ilgilendi. Erdoğan'a ikiz bebekler ile yakından ilgilenerek onlarla fotoğraf çektirdi.

Bu arada, balıkçı olan oğlu Aslan İlker'in denizde avlanırken Gürcistan'da haksız yere yakalanarak hapse atıldığını ve 5 aydır kendisinden haber alamadığını belirten Fatma İlker, Erdoğan'dan ilgi istedi. Erdoğan 13 Temmuz'da Gürcistan yetkilileri ile görüşeceğini belirterek gerekeni yapacağı sözünü verdi.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan teleferik, yaklaşık 1,5 milyon YTL'ye mal oldu. Toplam 323 metrelik teleferik, 3 odadan oluşan kral mezarının bulunduğu Baruthane Tümülüsü'ne çıkıyor. Buradaki Kral Mezarı'nın M.Ö. 300 yıllarında Helenistik ve Roma dönemine ait olduğu tahmin ediliyor. Erdoğan, tümülüslerde yapılan tesiste beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte yemek yedikten sonra geceyi geçirmek üzeri Samsun Devlet Su İşleri Tesisleri'ne geçti.

Erdoğan, yarın Ordu'ya hareket ettikten sonra tekrar Samsun'a gelerek partisinin il kongresine katılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious