Erdoğan: Televizyonlar senin olsun!

Erdoğan: Televizyonlar senin olsun!.75399
  • Giriş : 19.03.2009 / 23:36:00

Erdoğan, Baykal'ın günlerce kırtasiyeden aldığı kırmızı bir klasörü salladığını ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın günlerce kırtasiyeden aldığı kırmızı bir klasörü salladığını, klasörün içinin boş olduğu anlaşılınca bu sefer sağdan soldan gelen belgeleri araştırmadan, incelemeden meydanlarda göstermeye başladığını ifade ederek, "Buyur bu televizyonlar senin olsun. Ben televole aktörü olmayı hiçbir zaman düşünmedim" dedi.

Partisince Burdur'da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Baykal'ın, bir çiftçinin kendisine yazdığı mektubu anlattığını anımsatan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Çiftçi kardeşimiz kredi kullanmış, borcunu ödeyememiş. Borç katlanarak artmış. Mesele neymiş dedik, araştırdık. Arkadaşlara 'şunu, Ziraat Bankası ile bir görüşün' dedim. Meğerse bu çiftçi kardeşimiz krediyi, 30 Haziran 1997'de almış. Hem de yüzde 73 faizle almış. Kredisi de 1998'de takibe düşmüş. 2003 yılına kadar krediye yüzde 100'ün üzerinde faiz uygulanmış. Biz geldik 2003'te, biliyorsunuz bu borçları yapılandırdık. Bizden önce çiftçiyi böyle mağdur ettiler, böyle haciz kıskacına soktular. Geldik o çiftçiyi o mağduriyetten biz kurtardık... Bunları gör Sayın Baykal, bunları takdir et... Niye dürüst olmuyorsun ya? Senin kitabında hiç dürüstlük yazmaz mı Allah aşkına? Rakamları yalan yanlış kullanıyorsun. Milletimi gerçek dışı rakamlarla aldatmaya çalışıyorsun. Eline tutuşturulan her belgeyi incelemeden, araştırmadan meydanlarda sallıyorsun. Kırtasiyecide klasör çok. Komik oluyorsun komik, gülünç oluyorsun. Ondan sonra, televizyon, televizyon, televizyon... Buyur bu televizyonlar senin olsun. Ben televole aktörü olmayı hiçbir zaman düşünmedim.

Haberde veriyorsun, isimler veriyorsun. O isimler seninle bayağı anlaştı, sen onlarla iyi anlaşırsın, buyur onlarla beraber çık, televole programlarında şov yap ama 29 Mart akşamı asıl şovu benim milletim yapacak, milletim. Bakalım, o zaman ne diyeceksin? İşte muhalefetin bu içler acısı halini görüp, doğrusu biz de üzülüyoruz. Türkiye kendisine yakışan bir iktidara kavuştu 6,5 yıldır ama ne yazık ki kendisine yakışan bir muhalefete kavuşamadı."

Küresel krizi çok yakından takip ettiklerini belirten Erdoğan, "Bundan kimsenin endişesi olmasın. Şu anda bu krizi durdurmak noktasında 47 ayrı başlık altında tedbirleri aldık ve en son 4 maddelik paket, bunun içinde beyaz eşya ile ilgili üç ayrı uygulamamız var. Buzdolabı, çamaşır makinesi vesaire... Burada ciddi manada bir indirim yaptık ve bence bu süreç içinde bunu değerlendirmenizde fayda olur" dedi.

Yerel seçimler öncesinde vatandaşları TC kimlik numarası konusunda da uyaran Erdoğan, "Süratle kimlik numarası olmayan kardeşlerimin hemen müracaatını yapması lazım" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*