Erdoğan: TSK ne yapacağını biliyor

Erdoğan: TSK ne yapacağını biliyor.8169
  • Giriş : 01.12.2007 / 14:33:00
  • Güncelleme : 01.12.2007 / 15:27:46

Başbakan Erdoğan'dan sınırötesi operasyon ile ilgili eleştirilere yanıt geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Erdoğan, sınır ötesi harekat için 28 Kasım tarihi itibariyle görev verilen Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) ne yapacağını gayet iyi bildiğini söyledi. Erdoğan, birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan dönemde muhalefetin eleştirilerinin yersiz olduğunu kaydetti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası'nın Ankara Swiss Otel'de düzenlediği 23. Olağan Genel Kurulu'na katıldı. Erdoğan, programdan ayrılışı sırasında basın mensuplarının sorusu üzerine, 28 Kasım itibariyle TSK'ya sınır ötesi operasyon için yetki verildiğini hatırlattı. Erdoğan, olayın sadece bir sınır ötesi operasyon olmadığı ve çok çeşitli boyunlarının bulunduğuna işaret ederek, birlik ve beraberliği ihtiyaç olduğu dönemde muhalefet partilerinin eleştirilerinin yersiz olduğunu dile getirdi. Erdoğan, görev verilen TSK'nın nasıl davranacağını ve ne yapacağını gayet iyi bildiğini söyledi.

Erdoğan, Isparta'da düşen Atlasjet uçağıyla ilgili teknik çalışmanın bittikten sonra gerekli açıklamanın yetkili ağızlardan yapılacağını belirterek, kendisinin bu aşamada birşey söylemesinin mümkün olmayacağını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious