Erdoğan tüm adaylarını açıklayacak

Erdoğan tüm adaylarını açıklayacak.8859
  • Giriş : 15.12.2008 / 08:41:00

MYK toplantısında, temayül yoklamaları değerlendirecek olan Erdoğan'ın, 11 büyük şehrin adayını, grup toplantısında açıklayacağı ifade ediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

29 Mart'ta yapılacak yerel seçimler yaklaşırken, gözler 22 Temmuz seçimlerinde her iki seçmenden birisinin oyunu alan AK Parti'nin adaylarına çevrildi. Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz ay yapılan Kızılcahamam kampında, büyükşehir adaylarını bayramdan önce açıklayacaklarını ilan etmişti. Ancak, gelişmeler Erdoğan'ı bu fikrinden vazgeçirdi.

Bütün verileri değerlendirdi

Erdoğan'ın "Adaylarımızı temayül belirleyecek" sözleri; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın partiden istifasına yol açtı. Durak'ın gitmesiyle birlikte AK Parti'nin büyükşehir belediye başkanı sayısı da 11'e düştü. AK Parti teşkilatı, partili belediye başkanlarının yönettiği 11 büyük şehirde kurulan sandıklarda; belediye başkanlarına oy verdi. Temayül sonuçları ilgili kurullarca Başbakan Erdoğan'a sunuldu. Tüm bu veriler, bu akşam yapılacak AK Parti Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında masaya yatırılacak. Partinin 11 büyük şehire ilişkin kararını, Erdoğan'ın yarınki Meclis grup toplantısında açıklayacağı belirtiliyor.

5 ŞEHİRDE AYNI ADAYLAR VAR

AK Parti kulislerinde; Ankara'da Melih Gökçek, İstanbul'da Kadir Topbaş, Konya'da Tahir Akyürek, Kayseri'de Mehmet Özhaseki, Kocaeli'de İbrahim Karaosmanoğlu, Antalya'da ise Menderes Türel ile yeniden devam edeceği ifade ediliyor. Gaziantep, Bursa, Erzurum, Samsun ve Sakarya'da ise mevcut başkanlarla devam edilip edilmeyeceğine bugünkü MYK'da karar verilecek.

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*