Erdoğan: Türkiye barışın sembolü

  • Giriş : 23.12.2006 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, yayınladığı Noel mesajında Türkiye'nin, şiddet ve nefretin giderek yaygınlaştığı dünyada, cesaret ve ümit verici bir hoşgörü sembolü haline gelmekte olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin, şiddet ve nefretin giderek yaygınlaştığı dünyada, Medeniyetler İttifakı arayışının da sonuca ulaşabileceğini göstermesi bakımından cesaret ve ümit verici bir hoşgörü sembolü haline gelmekte olduğunu kaydetti.

Erdoğan, Noel Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, bayramların, sosyal hayatta karşılıklı anlayış ve yakınlaşmayı sağlayarak milletçe birlik ve beraberliğin pekişmesinde önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı. Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Geçtiğimiz hafta Musevi vatandaşlarımızın Hanuka Bayramını kutlamıştık. Şimdi de Hıristiyan vatandaşlarımızın Noel Bayramını aynı duygularla tebrik ediyoruz. Mübarek Kurban Bayramını karşılamaya hazırlandığımız bu süreçte, yüzyıllardan beri bir arada barış içinde yaşamanın en güzel örneklerini verdiğimiz ülkemiz, inanıyorum ki, şiddet ve nefretin giderek yaygınlaştığı bir dünyada Medeniyetler İttifakı arayışlarımızın da sonuca ulaşabileceğini göstermesi bakımından cesaret ve ümit verici bir hoşgörü sembolü haline gelmektedir. Bu umutla, aziz milletimiz başta olmak üzere bütün insanlığa huzur, barış ve refah dolu bir dünya diliyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious