Erdoğan: "Türkiye demokrasiden döndürülemez"

Erdoğan:
  • Giriş : 08.04.2008 / 12:22:00
  • Güncelleme : 08.04.2008 / 12:28:17

Başbakan Erdoğan: "Bu ülkenin her yerinde büyük bir ülke olmanın ümidi yeşermektedir."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugüne kadar millete bedel ödetecek hiçbir uygulamaları olmadığını, bundan sonra da olmayacağını vurgulayarak, ''Şunu herkes bilsin ki sular yokuş yukarıya akmaz, Türkiye, demokrasi mecrasından geri döndürülemez'' dedi.

Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, bugün ne diyeceğinin her zamankinden daha çok önem taşıdığını vurgulayarak, şunları söyledi:

''Zira siyasette önemli olan, demokratik duruşunuzu sağ-sol yapmadan ortaya koymaktır. Bugünler elbette geçecektir. Türk demokrasisi, kurum ve kurallarıyla inanıyoruz ki mevcut sorunlarını aşabilecek tecrübe ve olgunluğa sahiptir. Bugünlerden geriye sorunlar değil, onların nasıl çözümlendiği, siyasi aktörlerin bu süreçte ortaya nasıl bir duruş koydukları kalacaktır.

İçinde bulunduğumuz süreç ülkemize hizmet aşkımızdan, demokrasi mücadelemizden hiçbir şey eksiltmeyecektir. Biz, 'Herkes için her vatandaşımız için daha çok demokrasi, daha çok refah' ilkesiyle yola çıktık, bundan sonra da bu istikamette yürüyeceğiz. Halkımızın aklına, vicdanına, hissiyatına tercüman olmaya devam edeceğiz. Milletimize güveneceğiz ve milletimizin hukukunu sonuna kadar savunacağız.

Bugüne kadar milletimize bedel ödetecek hiçbir uygulamamız olmadı, bundan sonra da olmayacaktır. Şunu herkes bilsin ki sular yokuş yukarıya akmaz, Türkiye, demokrasi mecrasından geri döndürülemez.''

-''AYNI YOLDA YÜRÜYECEĞİZ''-

Demokrasinin, hukuk devletinin yollarını açmayı, ülkenin istikbalini aydınlatmayı sürdüreceklerini bildiren Erdoğan, ''Bugüne kadar kendimizi değil, ülkemizi, milletimizi düşündük, bundan sonra da aynı yolda yürüyeceğiz'' dedi.

Modern dünyanın ayrılmaz bir parçası olarak Türkiye'nin çağdaşlaşma mücadelesini sürdüreceklerini kaydeden Başbakan Erdoğan, ''Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti karakteri güçlenmeye devam edecektir'' diye konuştu.

AK Parti'nin tek gündeminin, milletin de temel beklentisinin bu olduğunu kaydeden Erdoğan, ''Geçen zaman zarfında bir hususu çok açık ve net olarak müşahede ettik: Türkiye'nin nabzını Ankara'da oturarak tutmanın imkanı yoktur. Ankara'da felaket senaryoları yazmayı, boş vehimler üretmeyi, düz giden işleri sekteye uğratmayı kendine iş edinmiş olanlar var. Eğer kendinizi bu atalete teslim ederseniz, Türkiye'nin nasıl bir azim ve heyecanla geleceğe doğru ilerlemekte olduğunu asla bilemezsiniz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious