Erdoğan: Türkiye yardıma koşuyor

Erdoğan: Türkiye yardıma koşuyor.14657
  • Giriş : 06.06.2008 / 12:29:00

Başbakan Erdoğan, Mahalle Afet Gönüllüleri toplantısında konuştu. "Artık yardım alan değil yardıma koşan bir ülke haline geldik." diyen Erdoğan'ın açıklamaları özetle şöyleydi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Erdoğan, Mahalle Afet Gönüllüleri toplantısında konuştu. Erdoğan'ın açıklamaları özetle şöyleydi:

Yapı denetimi çalışmalarını en üst seviyeye çıkardık. 2003 yılından beri her afete büyük bir çabuklukla koşan yardım kuruluşlarımız artık tek çatı altından yönetilecek. Resmi ve sivil yardım kuruluşlarımız dünyanın dört bir yanına yardım götürüyor. Artık yardım alan değil yardıma koşan bir ülke haline geldik. Türkiye uluslararası platformda en fazla yardım yapan ülkeler arasında yerini aldı.

Artık dünyanın her hangi bir yerindeki insanlar bir afete maruz kaldıklarında Türkiye'nin yardıma koşacağını biliyor. Bu durumu insanlık adına bir büyük kazanım olduğunu düşünüyoruz.

Afetlere müdahalede son dönemde artan sivil toplum kuruluşlarınıda anmak lazım. Bu yardım kuruluşlarını biz de devlet olarak destekliyoruz desteklemeye devam edeceğiz. Ben bundan dolayı bu yardım kuruluşlarının yöneticilerini canı gönülden tebrik ediyorum.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious