Erdoğan: "Türkiye'nin tekerine çomak sokuyorlar"

Erdoğan:
  • Giriş : 12.04.2008 / 10:00:00
  • Güncelleme : 12.04.2008 / 10:08:03

Başbakan Erdoğan, Bağcılar Olimpik Spor Salonu'nda 41 tesisin toplu açılış törenine katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Vaktiyle Türkiye'nin krizlere sürüklenmesine seyirci kalanlar, hatta bu krizlerin müsebbibi olanlar, bugün Türkiye'nin gerçekleştirdiği büyük atılımı içlerine sindirmekte zorlanıyorlar'' dedi.

Erdoğan, Bağcılar Olimpik Spor Salonu'nda 41 tesisin toplu açılış törenine katıldı.

"Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganları eşliğinde kürsüye gelen Erdoğan, bugün Bağcılar'a 41 yeni eser kazandırdıklarını ifade ederek, bunların Bağcılar ve İstanbul halkına hayırlı olmasını diledi.

Popülizme prim vermeyerek, ekonomiye ciddiyet ve kararlılığı getirdiklerini anlatan Erdoğan, milletin kendilerinden beklediklerini de bir an olsun akıldan çıkarmadıklarını söyledi.

Sadece belli bir zümrenin menfaatlerini düşünenlerin Türkiye'ye kaybettirdiği yılları telafi etme gayreti içinde olduklarını belirten Erdoğan, Türkiye'nin adalet ve kalkınma yolculuğunda güven ve istikrara önem verdiklerini, bu iki unsuru kalkınmanın ve ilerlemenin anahtarı gördüklerini ifade etti.

"Çözülemez" denilen sorunları bir bir çözerek, Türkiye'yi tarihinde görmediği refahla tanıştırdıklarını dile getiren Erdoğan, Türkiye'nin 6 yıla yakın zaman içinde 10 yıllara sığamayacak büyük bir atılım gerçekleştirdiğini söyledi.

"Tekere çomak sokma gayretleri"

Kara bulutların dağıldığını, ülkenin önünde aydınlık ufuklar belirdiğini kaydeden Erdoğan, "Bu nasıl oldu? Düne kadar yanlış giden her şey nasıl doğru yola girdi?Sizler birlik oldunuz. Ülkeye birlik geldi. Sizler aynı duygularda birleştiniz, Türkiye şaha kalktı. Sizler ülkenize sahip çıktınız, hükümetinize sahip çıktınız. Türkiye, dünyayı şaşırtan bir gelişme yakaladı. Bu, milletimizin başarısıdır" diye konuştu.

Türkiye'nin hangi ağır felaketlerin kıskacından çıkarak bugünlere geldiğini herkesin çok iyi bildiğini ifade eden Erdoğan, geçmişte 22 bankanın fona devredilmesiyle bu milletin o günün parasıyla 50 milyar dolar ödediğini anlattı.
Kendi dönemlerinde fona bir banka bile devredilmediğini belirten Erdoğan, "Artık bankacılıkta korsan dönem bitti. Artık güven, istikrar var. Artık denetim, takip var" diye konuştu.

Türkiye'yi felaketlere sürükleyen zihniyetlerin de iyi bilindiğini vurgulayan Erdoğan, "DSP, ANAP, MHP iktidarı o dönemde bunlara göz yummuştur. Bugün bu ülkenin yürüyen tekerine çomak sokma gayretinde olanları da sizler iyi biliyorsunuz. Allah ülkeme o sıkıntılı dönemleri bir daha yaşatmasın. Vaktiyle Türkiye'nin krizlere sürüklenmesine seyirci kalanlar, hatta bu krizlerin müsebbibi olanlar, bugün Türkiye'nin gerçekleştirdiği büyük katılımı içlerine sindirmekte zorlanıyorlar" dedi.

Deniz Baykal aleyhine tezahüratlar

Bu sözlerin ardından salonda bulunanların, "Vur vur inlesin, Deniz Baykal dinlesin" diye karşılık vermesi üzerine de Erdoğan, "Onunla hiç vakit kaybetmeyelim" dedi.

Başbakan Erdoğan, "Bugün de onların gündemi milletin gündeminden çok uzaktır. Türkiye, milletin derdiyle dertlenmeyen bu siyasetçilerden çok çekti. Ankara'nın dışında ne olup bittiğiyle hiç ilgilenmeyen, ilgilense de sonuç üretemeyen anlayıştan benim milletim çok çekti" diye konuştu.

Erdoğan, yakın geçmişte yaşanan krizlerin sayıla sayıla bitirilemediğini ifade ederek, 1980'de doğan ve bugün 30 yaşına yaklaşan kişilerin yaşı kadar kriz gördüğünü anlattı.

2001 kriziyle de ülkenin her alanda felaketin eşiğine getirildiğini belirten Erdoğan, "Böyle kriz anlayışı içindeki bir ülke rahat yüzü görebilir mi? Hedeflerine yürüyebilir mi?" dedi.

Erdoğan, 6 yıldan daha az zamanda Türkiye'nin silkinip ayağa kalktığını ifade ederek, bunu ekonomik değerlerle anlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious