Erdoğan: Ülkemizi siyasi çekişmelere kurban etmeyelim

Erdoğan: Ülkemizi siyasi çekişmelere kurban etmeyelim.25414
  • Giriş : 21.01.2008 / 06:17:00
  • Güncelleme : 21.01.2008 / 00:20:06

"Ülkemizi siyasi çekişmelere kurban etmek istemiyoruz." diyen Başbakan şunları söyledi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Antalya'nın güzelleştiğini ve modernleştiğini ifade eden Başbakan Erdoğan, "İlk başbakan olduğumda sayın valim beni Kundu'ya götürmüştü. Oraya giderken köylerin arasından gitmiştim, ama şimdi bambaşka bir yolculuk yapıyoruz." diye konuştu. "Bu millete ne yakışıyorsa o olacak. Hiç endişe etmeyin." diye seslenen Erdoğan, "Yeter ki biz bu ülkede içerde enerjimizi kaybetmeyelim. Enerjimizi dışarıda kaybedelim. Burada hizmete dönüştürelim. Mesele bu." diye devam etti.

"Ülkemizi siyasi çekişmelere kurban etmek istemiyoruz." diyen Başbakan şöyle devam etti: "Dayanışmamızı hiçbir yanlış yaklaşım gölgelemesin. Birbirimizi sevelim, birbirimize inanalım. Göreceksiniz ki size verdiğimiz söz vardı ya 'eğitim, sağlık, adalet, emniyet' bunların üzerinde Türkiye'yi yükseltiyoruz, yükselteceğiz."

Antalya'nın hak ettiği öneme uygun hizmet üretme gayreti içinde olunduğunu ifade eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yapılan yatırımların bunun göstergesi olduğunu söyledi. Antalya'ya 5 yıl içerisinde 25 milyon yolcu kapasiteli dış hatlar terminali, Alanya-Antalya-Kemer arasında karayolu, 3 bin 404 derslik yapıldığını, okullara 9 bin bilgisayar dağıtıldığını anlatan Başbakan Erdoğan, 6 bin aileye ve 10 bin öğrenciye ise şartlı nakit yardımında bulunulduğunu söyledi. Başbakan, Antalya'da TOKİ tarafından yapımı tamamlanan ya da devam eden 5 bin konut olduğunu ifade etti. Başbakan ayrıca organize sanayi bölgesi tarafından 2005 yılında kullanılmaya başlanan doğalgazın konutlara da verilmeye başlanacağını duyurdu. Başbakan, kış aylarında kömür dağıtımlarını devam edeceğini de belirterek "Valilerimiz, kaymakamlarımız, muhtarlar vasıtasıyla fakiri fukarayı bulacak ve onlara kömürünü, sobasını, erzağını ulaştıracaktır. Çünkü biz demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletinde sosyal restorasyon projelerini uyguluyoruz, uygulayacağız." dedi.

Açılış törenine Başbakan ile birlikte katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ise Antalya'ya son 5 yıl içinde yapılan yatırım miktarının 500 milyon YTL olduğuna dikkat çekerek, "Önümüzdeki dönem yol için harcayacağımız bütçe 500 milyon YTL. Önemli projelerimiz arasında yer alan çevre yolunu bu dönemde bitireceğiz." dedi. Bakan Yıldırım ayrıca, Antalya Havalimanı'nın bu yıl dış hat uçuşlarında İstanbul'u geride bıraktığını söyledi. Yıldırım, dış hat uçuşlarının yüzde 40'nın Antalya'dan gerçekleşmesine karşın, İstanbul'un yüzde 37'de kaldığını ifade etti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise Antalya'nın öneminin her geçen gün artığına işaret etti. Türel, Başbakan Erdoğan'ın yurt dışı gezilerinde bile Antalya'dan bahsetmesini bu duruma örnek gösterdi.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious