Erdoğan: Ülkeyi tanımayan lider sorunlarını çözemez

Erdoğan: Ülkeyi tanımayan lider sorunlarını çözemez.8496
  • Giriş : 28.06.2007 / 16:32:00
  • Güncelleme : 28.06.2007 / 16:37:33

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Tayyip Erdoğan: "Ülkeyi tanımayan lider sorunlarını çözemez" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

"Erdoğan, ''İnanın göreceksiniz ki içlerinde ne sayın Baykal'ı ne sayın Bahçeli'si, ne diğerleri Doğuyu, Güneydoğuyu tanımazlar. Nasıl olacak da bunlar Türkiye'nin sorunlarını çözecekler. Bu ülkede Başbakan Yardımcılığı yapan sayın Bahçeli, Türkiye'nin tamamını 3,5 yılda dolaşamamışken nasıl olacak da bu ülkenin sorunlarına çözüm üretecek'' dedi.

Erdoğan, partisince Yozgat Cumhuriyet alanında düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, seçime doğru adım adım gidilirken, Ankara'da aylardır herkesin milletin ne düşündüğü hakkında konuşarak ahkam kestiğini ifade etti. Erdoğan, ''Ama bizim kulağımız her zaman sizde. Biz sizin ne dediğinizi gelip sizden dinlemek istiyoruz. Onun için meydanların dili bizim için çok önemli. Biz kendini Ankara'ya, sağır duvarların arkasına saklayanlardan değiliz. Biz Yozgat'ın, Tokat'ın, Çorum'un yolunu bilmeyenlerden değiliz'' diye konuştu.

Başbakan olarak Yozgat'a üçüncü kez geldiğini kaydeden Erdoğan, alandakilerin ''Yozgat seninle gurur duyuyor'' şeklindeki sevgi gösterilerine ''Biz sizlerle gurur duyuyoruz'' karşılığını verdi.

Türkiye'nin imarı için geceli gündüzlü çalıştıklarını anlatan Erdoğan, millete kulak verilmeden Türkiye'nin çağdaş medeniyetlerin üzerine çıkarılamayacağını dile getirdi. Erdoğan, şöyle devam etti:

''Bakınız şu anda meydanlarda lider olarak dolaşanlara bir bakın. Şunu göreceksiniz: Ankara'yı merkez alın, batısı, doğusu. Bakın liderlere. Doğuya, Güneydoğu'ya bunların içinde kaç tanesi kaç kere gitmiş bir bakın. Allah aşkına bunu bir araştırın. İnanın göreceksiniz ki içlerinde ne sayın Baykal'ı, ne sayın Bahçeli'si, ne diğerleri Doğuyu, Güneydoğuyu tanımazlar. Şimdi soruyorum sizlere: Nasıl olacak da bunlar Türkiye'nin sorunlarını çözecekler. Bu ülkede Başbakan Yardımcılığı yapan sayın Bahçeli, Türkiye'nin tamamını 3,5 yılda dolaşamamışken nasıl olacak da bu ülkenin sorunlarına çözüm üretecek. Böyle lafla milliyetçilik olur mu? Olmaz.''

-''MEYVE YOK Kİ TAŞLANSIN...''-

81 vilayete uzandıklarını, en az gittiği yere 2 kez gittiğini, Türkiye'nin tamamına sahip çıkacaklarını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

''Asıl vatanseverlik, milliyetperverlik budur. Bununla da kalmadık. Yine sorun, milliyetçi, milliyetçi, milliyetçi... Türk cumhuriyetleri, Türk cumhuriyetleri... Kaç kere gittin? Bir kere gitti mi acaba? 3,5 yıllık Başbakan Yardımcılığında bir kere gitti mi? Azerbaycan, Kırgızistan, Türkmenistan, Kazakistan, Tacikistan acaba gitti mi? Ama biz gittik. Ama ben gittim. Arkadaşlarım gitti. Bir kere, iki kere, üç kere gittiğim ülkeler var o coğrafyada. Moğolistan'a gittim.''

Erdoğan, Karakurum'dan Orhun Anıtlarına 42 kilometrelik yol yaptırdıklarını ifade ederek, ''İşte Türkiye'yi Orta Asya'da, dünyada saygın bir yere taşımak budur. Lafla bu işler olmuyor. İcraat istiyor, terlemek istiyor, koşmak istiyor. Biz bunu yaptık. Bunlar halkın arasına karışamazlar. Halkın arasına çıkamazlar. Hiç konuşmamayı yeğlerler. Çünkü meyvesi yenen ağaç taşlanıyor. Bunlarda meyve yok ki taşlansın'' diye konuştu.

Türkiye'ye sağır kalmamak gerektiğini, ancak diğer partilerin ''bağı gör üzüm olsun, üzüm yemeye yüzün olsun'' dediklerini ifade eden Erdoğan, ''Seçim ve sandık ufukta göründü. O beyzadeler şimdi sizi hatırlayacaklar. Hatta bir kısmı rahatını bozacak buralara kadar gelecek, bol keselerden vaatlerde bulunup oyunu isteyecek. Peki hangi yüzle gelecekler'' dedi.

Vatandaşlardan, seçim döneminde kendilerini hatırlayan liderlerden bunun hesabını sormalarını isteyen Erdoğan, ''Siz Yozgat'a kimin hayrının dokunduğunu iyi bilirsiniz. Bozok yaylasının yiğit evlatlarına bu yakışır'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious