Erdoğan uyardı: Erişilmez bakanlar var!

Erdoğan uyardı: Erişilmez bakanlar var! .8429
  • Giriş : 07.09.2007 / 16:17:00

AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 22 Temmuz seçimlerinden sonra AK Parti Genel Merkezi'nde yapılan “İl Başkanları Toplantısı”nın açılışında bir konuşma yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan, salona gelişinde il başkanları tarafından ayakta alkışlandı.

Erdoğan, halkla kurulan iyi ilişkilere değinerek, bu konuda komşularından birinin çocuğunun kendisini evlerine mantı yemeye davet ettiğini ve evlerine mantı yemeye gittiğini örnek verdi.

Kusura bakmasınlar var

“Başbakan erişilemez birisi olmamalı, Cumhurbaşkanı erişilemez birisi olmamalı” diyen Erdoğan, AK Parti'nin asli misyonun bunu başarmak olduğunu söyledi. Erdoğan, bunu başardıklarını kısmen de olsa cevabını halkın 22 Temmuz'da verdiğini söyledi.

Erdoğan, “Erişilemeyen arkadaşlarım yok mu? Var, kusura bakmasınlar var. Onlar da erişilemez olmaktan çıkmalı erişilecekler, erişilmesini beklemeyecekler, kendileri erişecekler” dedi.

Ankara'ya Türkiye'nin her köşesine eşit yakınlıkta başkent haline getirmeye çalıştıklarını söyleyen Erdoğan, il teşkilatlarının bulundukları bölgelerin en ufak bölgelerinin temsilcileri olmalarını istedi.

Makamlar gelip geçici

Erdoğan, makamların gelip geçici olduğuna işaret ederek, "Varsın birileri olayı farklı şekilde yorumlasın. Varsın birileri köşelerinden çalakalem devam etsin. Biz yolumuza inandığımız şekilde devam ederiz. Çünkü milletimiz bizi çok iyi tanıdı, tanıyor" dedi.

Ocağın kaynamadığı evi ilk siz bilin

Ocağın kaynamadığı, çorbanın pişmediği bir yöredeki evden ilk önce AK Partili kadroların haberinin olmasını isteyen Erdoğan, iş olmayan gencin, tedavi olmayan hastanın hızırı AK Partililer'in olması gerektiğini ifade etti.

Hizmet ehli olun

Siyaseti millete hizmetin aracı olarak yaptıklarını söyleyen Erdoğan, teşkilatlanın bütün elamanlarının hizmet ehli olması gerektiğini vurguladı. Türkiye'nin bir yöresinde, bir kişinin "Devlet bizi duymuyor" demesini asla kabul etmeyeceğini söyleyen Erdoğan, "Sessiz yığınların sesiyiz, kimsesizlerin kimsesiyiz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious