Erdoğan uyardı: Provokasyonlar olabilir, dikkatli olun

Erdoğan uyardı: Provokasyonlar olabilir, dikkatli olun.10944
  • Giriş : 13.02.2008 / 23:29:00

Erdoğan, il başkanlarına başörtüsü düzenlemesini halka iyi anlatmaları talimatını verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan, "Halka rejimle ve laiklikle kavgamız olmadığını, yaptığımız düzenlemenin temel hak ve özgürlükler kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini anlatın" dedi. Erdoğan, partilileri provokasyonlara karşı da uyararak, tartışmaları körükleyici davranışlardan kaçınmalarını istedi.

AK Parti'nin genişletilmiş il başkanları toplantısının basına kapalı bölümüne başörtüsü düzenlemesi ve üzerinde çalışmaları devam eden Belediyeler Yasası damgasını vurdu. Başbakan Erdoğan, toplantı öncesinde il başkanları, belediye başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanlarının salonda olup olmadığını kontrol etmek amacıyla yoklama yaptırdı. Başbakan Erdoğan toplantıda yaptığı konuşmada partilileri provokasyonlara karşı uyardı. Erdoğan, özellikle kadınların bu konuda hassasiyet göstermesini vedikkatli olması gerektiğini söyledi. Provakasyonlar olabileceğine işaret eden Erdoğan, "Sizlerin sağduyulu davranmasını bekliyorum. Tartışma ortamını körükleyici davranışlardan kaçının. Bu konuda dikkatli olun" diye konuştu.

Erdoğan, yaklaşan yerel seçimler öncesinde de başörüsü ile ilgili konularda gerginlikten kaçınılmasını istedi. Tüm partililerden yapılan başörtüsü düzenlemesini halka iyi anlatmasını isteyen Erdoğan, "Halka laiklikle ve rejimle kavgamız olmadığını, yaptığımız düzenlemenin temel hak ve özgürlükler kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini anlatın" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious