Erdoğan ve Aksu hakkında önerge

  • Giriş : 20.02.2007 / 00:00:00

CHP'nin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu hakkında Meclis soruşturması açılması için verdiği önerge, haftaya görüşülecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan ve Aksu hakkında Meclis soruşturması açılıp açılmaması hakkında görüşmeler, TBMM Genel Kurulunda 27 Şubat Salı günü yapılacak.

Görüşmelerde, önergeyi verenlerden ilk imza sahibi veya onun göstereceği bir diğer imza sahibi, şahısları adına 3 milletvekili ve hakkında soruşturma açılması istenen Başbakan veya bakan konuşacak. Görüşmeden sonra, Meclis soruşturması açılıp açılmamasına Genel Kurulca gizli oyla karar verilecek.

Önergede, aralarında Gazeteci Hrant Dink ve Rahip Santoro cinayetlerinin de bulunduğu 10 olayda, ''gerçeğin ortaya çıkmasını engellemek amacıyla delilleri yok ettikleri, görevlerinin gereğini yerine getirmedikleri'' iddiasıyla, Başbakan Erdoğan ve İçişleri Bakanı Aksu hakkında Meclis soruşturması açılmasını isteniyor.

Öte yandan, çalışmalarını tamamlayan yaş sebze ve meyve ile Dilovası araştırma komisyonlarının raporları da aynı gün görüşülecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious