Erdoğan ve Aziz'den, Ahmedinejad'a nükleer tavsiye

  • Giriş : 13.05.2006 / 00:00:00

D-8 Zirvesi için Endonezya'nın Bali adasında bulunun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ve Pakistan Başbakanı Şevket Aziz ile bir saati aşan bir görüşme yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Üçlü görüşmenin ardından İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad basın toplantısı yapmak üzere ayrılırken iki Başbakan ile vedalaştı. Bu görüşmeden hemen sonra Erdoğan ve Aziz heyetleriyle birlikte bir görüşme daha yaptılar.Başbakan Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Susilo Bambang Yudhoyono tarafından kabul edildi. Erdoğan, daha sonra ise Malezya Başbakanı Abdullah Bin Haji Ahmad Badavi ile bir araya geldi. İkili ve uluslararası ilişkilerin ele alındığı görüşmeler, zirvenin yapıldığı Uluslararası Kongre Merkezi'nde basına kapalı olarak gerçekleşti.

Bu arada ev sahibi Endonezya Cumhurbaşkanı Yudhoyono'nun, liderler onuruna Tampak Siring Palace'da vereceği akşam yemeği Ahmedinicad ve bazı liderlerin Bali'den ayrılması nedeniyle iptal edildi. Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın, Ali Babacan, Zeynep Babacan, Başbakan Yardımcısı M. Ali Şahin ve Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen ile özel bir yerde akşam yemeği yiyeceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious