Erdoğan ve Büyükanıt AR-Ge binasının açılışını yaptı

Erdoğan ve Büyükanıt AR-Ge binasının açılışını yaptı.14803
  • Giriş : 02.01.2008 / 17:45:00
  • Güncelleme : 02.01.2008 / 17:42:42

Stratejik merkezin açılışını Başbakan Erdoğan ve Orgenaral Büyükanıt birlikte yaptılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erdoğan, kurdela kesimi sırasında geride kalan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgenaral İlker Başbuğ ve Jandarma Genel Komutanı'nı da kurdela kesimine katılmaya çağırdı.

Erdoğan, Ümitköy'de Şehit Yüzbaşı İlhan Tan Kışlası içerisinde bulanan TÜBİTAK Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü (UEKAE) İleri Teknolojiler Araştırma Enstitüsü'nün (İLTAREN) yeni AR-GE binasının açılışını yaptı.

AR-Ge binasının açılış törenine Başbakan Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Ankara Valisi Kemal Önal, TÜBİTAK Başkan Vekili Nüket Yetiş ve diğer ilgililer katıldı. Binanın açılış kurdelesini Başbakan Erdoğan, Orgeneral Büyükanıt, Devlet Bakanı Aydın, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Milli Eğitim Bakanı Hüseyi Çelik ve Orgeneral Başbuğ birlikte yaptı.

Başbakan Erdoğan, kurdela kesimi esnasında protokolün gerisinde kalan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner'i, kurdela kesimine katılmaları için çağırdı. Başbuğ ve Koşaner, yerlerini aldıktan sonra kurdela kesimi gerçekleşti.

Başbakan Erdoğan, açılış kurdelesini kestikten sonra, ''İnşallah Silahlı Kuvvetlerimiz bunlarla güvenli yarınlara adımlar atar'' diyerek, tesisin hayırlı olmasını diledi. Erdoğan, kurdeleyi kestiği makası Orgeneral Büyükanıt'a göstererek günün anısı olarak sakladığını söyledi. Erdoğan, korumasından da Büyükanıt'ın kurdeleyi kestiği makası günün anısı olarak saklamasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious