Erdoğan ve Büyükanıt'ın Menemen mesajı

  • Giriş : 23.12.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Büyükanıt, Kubilay'ın şehit edilişinin 76’ncı yıldönümü dolayısıyla birer mesaj yayımladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Erdoğan, Kubilay'ın şehit edilişinin 76’ncı yıldönümü ile ilgili olarak, "Dün olduğu gibi, bugün de yarın da hiçbir karanlık girişim, hiçbir tahrik, cumhuriyetimizin bu yürüyüşünü durdurmaya muktedir olamayacaktır" dedi.

Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği çağdaşlaşma hedeflerine doğru kararlılıkla yürümeye devam edeceğini söyledi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt da yayınladığı mesajda ''Laiklik kavramının içini boşaltmaya çalışmak, ülkeyi çağın gereklerinden uzaklaştırarak karanlığa mahkum etmek anlamına gelmektedir'' dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt, mesajında, “Türkiye Cumhuriyeti'ni ve onun yüce değerlerini korumak uğruna canlarını feda etmekten çekinmeyen, başta devrim şehidimiz Kubilay olmak üzere, bütün şehitlerimizi rahmetle anar, onların aziz ruhları önünde saygıyla eğilirim'' sözlerine yer verdi.

Büyükanıt, laiklik kavramının içini boşaltma çabasına dikkat çekti.
Orgeneral Büyükanıt “Dini, bireysellikten çıkararak, siyasileştirmek, laiklik kavramının içini boşaltmaya çalışmak, ülkeyi çağın gereklerinden uzaklaştırarak karanlığa mahkum etmek anlamına gelmektedir. Bu çabalar, Türkiye Cumhuriyeti'nin temel anayasayla teminat altına alınan ve temel ilkelere dayanan niteliklerini bozmaktan başka bir amaç gütmemektedir'' dedi.

Orgeneral Büyükanıt mesajında, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin laik Türkiye Cumhuriyeti'ni karanlık odaklara karşı koruyacağını da ifade etti.
Büyükanıt, laik Türkiye Cumhuriyeti'ni çağın gerisine götürmeye sinsice çalışanlara Türk Silahlı Kuvvetleri'nin asla taviz vermeyeceğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious