Erdoğan ve Milband ne görüştü?

Erdoğan ve Milband ne görüştü?.63327
  • Giriş : 05.09.2007 / 19:55:00

Başbakan Erdoğan tarafından kabul edilen İngiltere Dışişleri Bakanı David Miliband'ın, ''eski Başbakan Blair dönemindeki mükemmel ilişkilerin yeni Başbakan Brown döneminde de devam ettirilmesi için Türkiye'ye geldiğini belirttiği'' bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleşen kabulde, ikili ilişkiler, AB, Kıbrıs ve Irak konuları üzerinde duruldu. İngiltere Dışişleri Bakanı Miliband, kabulde, Irak'taki güvenlik durumu hakkında bilgi verdi ve son gelişmeleri aktardı.

Teröre karşı işbirliğinin geliştirilmesi konusunun ele alındığı kabulde, İngiliz Bakan Miliband, 60. Hükümet'in güvenoyu alması dolayısıyla Başbakan Erdoğan'ı tebrik etti ve bu önemli günde kabul edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Miliband, ''eski İngiltere Başbakanı Blair döneminde iki ülke arasında bulunan mükemmel ilişkilerin yeni Başbakan Brown döneminde de devam ettirilmesi konusunda kararlılık göstermek için Türkiye'ye geldiğini'' de belirtti.

Erdoğan ve Miliband, iki ülke başbakanlarının, yakın zamanda gerçekleştireceği karşılıklı ziyaretin, ilişkileri daha da geliştireceğini vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious