Erdoğan: Ya sev ya terket demedim

Erdoğan: Ya sev ya terket demedim.11422
  • Giriş : 11.11.2008 / 12:43:00

Başbakan Erdoğan sözlerinin 'ya sev ya terket' şeklinde yansıtılmasını sert tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi:

"Her vilayete en az 4 kez gittim. Bir başbakanın bir ile 4-5 kez gitmesi cumhuriyet tarihinde görülmüş bir şey değil. Terör örgütünün kışkırtmasına rağmen halk meydanlardaydı. Çocuklarımızın gözündeki kıvılcımı söndürmeyeceğiz. Buna tevasül edenlere de fırsat veremeyeceğiz. Hakkari bnenim için çok önem ifade ediyor. Terör örgütünün kışkırtmalar orada işe yeremeyecek.

Tayyip Erdoğan hiç bir yerde ya sev ya terket sözü kullanmamıştır. Bunun patenti MHP'ye aittir. Ben bunun karşısındayım. Benim söylediğim bu milletin bütün unsurlarıyla biz berabweriz. Hiç bir etnik unsur bizi bölemez. Bizim üst kimliğimiz TC vatandaşlığı. Bizim anlayışımız, tek millet, tek bayrak, tek devlettir. Buna karşı olan var mı? Buna karşı olan varsa çıksın istediği yere gidebilir dedik. Gerçek bu. Bunu çarpıtanlar da belli.

Obama'nın ırkdaşları Amerika bayrağını omuzuna alarak yıllarca gururla yarışlarda tur attı. Sen atabiliyor musun Türk bayrağı ile...Bir başarı sonrası Türk bayrağını omuzuna alarak tur atamayanlar var. Sen parlamentoda bunu söyleyebiliyor musun? Söylesen zaten sıkıntı büyük ölçüde oratadan kalkacak. Ama sıkıntıları başka.

Yüksekova hastane yüzü görmemiş yıllarca. Biz 150 yataklı moderni bir hastane kurduk. Malum taraf buna engel olmaya çalışıyor. halın buradan hizmet almasını engellemeye çalışıyor. Milletvekili de bunu destekliyor.

Caddelerden pislik akıyor. Bu pisliklerden Hakkari halkı 29 Mart'ta kurtulacak temizlenecek. Vatandaş pisliğe mahkum mu kardeşim. Esnafa kepenkleri tehditle kapatılıyor. belediye olarak paraysa para fazlasıyla alıyorsun. Aldığın parayı nereye harcadın diye sorar sana vatandaş. Görevi olmadığı halde DSİ Şırnak'a su götürdü. Kürtlerin temsilcisiyim diyenler caddeleri temizlemekten aciz.

Bizim lafımızı çarpıtıp bölücülük yaftalıyorsunuz. Söylediğimiz suçsa biz bunu başımızın üzerinde taşırız.

15 yıl önce Hakkari'ye üniversite kurulacak deselerdi kim inanırdı. Şimdi var. Oxfordlu bir yiğit de çıktı "müsade ederseniz ben buraya rektör olacağım, Hakkari'den dünyaya bilim adamı nasıl çıkar göstereceğim" dedi.

Eğitimde sağlıkta önemli adımlar atıldı. Biz temel atarız bitirir teslim ederiz. Bu hiç bir iktidara nasip olmuş şeyler değil.

Peşinatsız ve 100 YTL'ye taksitle daire satacağız.

10 yıllarca önce bu temeller bu adımlar atılsaydı bu sorunlar olmazdı şimdi. Biz makama çöreklenen iktidar olmadık. 6 yılın bilançosu saymakla dökmekle bitmez. Yollar yapıyoruz. Sosyal yatırımlarımız ortada. Bu AK Partili bu değil demedik. Herekese hizmet götürdük.

Krizin toparlanmış olması ve söylemlerin değişmiş olması sevindirici.. Daralmanın ekonomiye yansımalarını önlemek için çalışıyoruz. Yatırımlar sürecek bunlarda durdurma sözkonusu olamaz. Devam etmek zorundayız. Alt yapı yatırımlarını aynı kararlılıkla sürecek.

Yarın akşam ABD'ye bir ziyaret düzenlemek üzere yola çıkacağım. Obama'nın seçim zaferi son derece anlamlıdır. seçim sırasında yaşanan tartışmaların geride kalacağını umuyoruz. ABD-Türkiye ilişkilkeri hükümetlerin ötesindedir."

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*