Erdoğan: Yargı sistemimizin sorunlarını gidereceğiz

Erdoğan: Yargı sistemimizin sorunlarını gidereceğiz.13283
  • Giriş : 05.04.2008 / 11:27:00

Erdoğan: ''Hükümet olarak, yargı sistemimizin sorun ve ihtiyaçlarını gidermeye, avukatlarımızın da görevlerini en iyi şekilde yapabilmelerine imkan sağlayacak iyileştirme çalışmalarına devam edeceğiz''

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan, Avukatlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türkiye Cumhuriyeti'nin, kuvvetler ayrılığı esasına dayanan anayasal sistemiyle tüm vatandaşlarının temel hak ve hürriyetlerini teminat altına alan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olduğunu belirtti.

Erdoğan, şunları kaydetti:

''Bu çerçevede dava ve savunma hakkı, şüphesiz, sağlıklı işleyen bir hukuk sisteminin vazgeçilmez unsurlarından biridir.

Bunu, kurumlarımız ve vatandaşlarımız adına büyük bir sorumluluk bilinciyle yerine getiren avukatlarımız, çok temel bir kamu hizmeti yapmaktadır.

Hükümet olarak, yargı sistemimizin sorun ve ihtiyaçlarını gidermeye, avukatlarımızın da görevlerini en iyi şekilde yapabilmelerine imkan sağlayacak iyileştirme çalışmalarına devam edeceğiz.

Zira biliyoruz ki, adalete duyulan güveni arttırmak, böylece vatandaş-devlet ilişkisini de güçlendirmek ancak bütün unsurlarıyla etkin, hızlı ve adil yargı işleyişiyle mümkündür.

Bu düşüncelerle, Avukatlar Günü'nü kutluyor, adaletin tecelli etmesinde büyük sorumluluğu olan bütün avukatlarımıza, savunma ve hak arama görevlerinde başarılar diliyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious