Erdoğan yarın memleketi Rize de

  • Giriş : 20.09.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bazı açılış ve incelemelerde bulunmak üzere memleketi Rize'ye gelecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Rize Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Recep Tayip Erdoğan, 21 Eylül Perşembe saat 18.30-19.30 Ankara'dan Trabzon'a uçakla hareket edecek. Karayolu ile Trabzon'dan Rize'ye gelecek ve saat 20.00'de Yakamoz Tesisleri'nde yemeğe katılacak olan Başbakan Erdoğan, yemeğin ardından Güneysu ilçesi Merkez Mahallesi'ndeki evinde istirahata çekilecek.

Cuma günü programına saat 13.00 esnaf ziyareti ile başlayacak olan Başbakan Erdoğan, 13.45- 14.45 saatleri arasında Mimar Sinan Meslek Lisesi bahçesinden, yeni yapılan 10 okulun toplu açılışını gerçekleştirecek.

Açılışların ardından Pazar ilçesine gidecek olan Erdoğan, burada TOKİ tarafından yaptırılan 158 konutun teslimini ve bir okul ile kapalı spor salonun açılışını yapacak. Erdoğan, daha sonra Çamlıhemşin ilçesine gidecek ve 48 adet TOKİ konutunun teslim törenini gerçekleştirecek. Buradan da helikopterle Rize'ye dönecek olan Erdoğan'ın, havadan Karadeniz sahil yolu çalışmalarını incelemesi bekleniyor.

Başbakan Erdoğan, cumartesi günü de Çaykent ve Muradiye beldelerini ziyaret edecek. Daha sonra Kalkandere ilçesine geçecek olan Erdoğan, bir ilköğretim okulu ve belediye parkının açılışını yapacak. Erdoğan, daha sonra Trabzon'un Of ilçesine geçecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious