Erdoğan Yetenç geri geliyor

Erdoğan Yetenç geri geliyor .9760
  • Giriş : 13.08.2007 / 09:51:00

CHP'den istifa eden Yetenç ısrarlara dayanamadı, partisine dönüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstifasının ardından cep telefonunu kapatarak evine kapanan Yetenç’i, Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erdem ve Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen ikna etti.

Erdoğan Yetenç’in, istifasının idare amirliği ile ilgisinin olmadığını, genel başkan Deniz Baykal’ın dikkatini çekmek için istifa ettiğini söylediği öğrenildi. Yetenç şöyle konuştu: “İstifa nedenim idare amirliği değil. Seçimi kaybetmiş olabilirim, bu gayet normal. Ama seçimi kaybetme gerekçem, Genel Sekreter Önder Sav ve Ali Topzu’un aleyhimde kulis yapmasıdır. Sav milletvekillerini tek tek arayarak, (Erdoğan’a oy vermeyin) dedi. Adeta düşmanlık içinde. Benden sonuncu çıktığı son kurultayın hesabını sormaya çalışıyor. Parti içinde bir kuşatma içine girdiler. Topuz ile birlikte önümüzdeki günlerde Baykal’a karşı isyan bayrağını kaldıracaklar. Ben bunu Deniz Bey’in fark etmesi için istifa ettim. Eylemim amacına ulaştım. Partime geri dönüyorum.”

Baykal için dayak yemişti

Erdoğan Yetenç’i kamuoyu “Baykal için dayak yiyen milletvekili” olarak tanımıştı. Baykal’ın genel başkanlığa yeniden döndüğü kurultay öncesi Adana il kongresinde divan başkanlığı yapan Yetenç, muhaliflerin saldırısına uğramış ve dayak yemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious