Erdoğan yine meydan okudu!

Erdoğan yine meydan okudu!.8599
  • Giriş : 04.03.2009 / 14:00:00
  • Güncelleme : 04.03.2009 / 12:11:55

Başbakan Erdoğan, CHP lideri Baykal ile MHP lideri Bahçeli'ye rest çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bal bal demekle ağız tatlanmıyor. Millet diye diye milliyetçi olunmuyor. Halk halk diye diye halkçı olunmuyor" dedi.

Erdoğan, Isparta Hükümet Meydanı'nda halka seslenirken, yedi yıl sonunda AK Parti Hükümetinin tek derdinin hizmet, yatırım, insana odaklanmak olduğunun görüldüğünü ifade ederek şöyle konuştu:

"AK Parti'ye atılan çamurların, iftiraların hiçbiri tutmadı, hiçbiri somut bir karşılık bulmadı. Şimdi bu beyleri 29 Mart korkusu sardı. Yeni yeni korkutmaların, yeni yeni hezeyanların içine giriyorlar.

Korkmayın, aldatmayın, toplumu ajite edip, milleti germeyin. AK Parti'nin ne olduğunu, ne olmadığını benim sevgili milletim çok iyi bilir" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, MHP Lideri Bahçeli'nin Mersin'deki mitinginde, neden çok miting yapamadıklarına ilişkin açıklamasında, "Bizim emrimizde devletin uçakları, devletin helikopterleri yok" dediğine değinen Erdoğan, şunları söyledi:

"Bal bal demekle ağız tatlanmıyor. Millet diye diye milliyetçi olunmuyor. Halk halk diye diye halkçı olunmuyor. Bu millete hizmet ederseniz, bu milletin refahını artırıp, başını dik ederseniz, bu ülkeyi kalkındırırsanız (Ben milliyetçiyim) diyebilirsiniz.

Bak ben şunu söyleyeyim; ben bu ülkede bu anlamda milliyetçiyim, ama kafatası milliyetçisi değilim. İnsanları kategorilere ayıran bir milliyetçilik anlayışının sahibi değilim. Bu ülkede her türlü etnik unsur; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı çatısı altında tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet anlayışıyla birdir, beraberdir bütündür."

Erdoğan, CHP Lideri Deniz Baykal ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye çağrıda bulunarak, " Sayın Baykal varsa bir eserin koy. Sayın Bahçeli varsa bir eserin koy. Eyvallah ondan sonra eserler yarışsın. Laf yarıştırmayı bırakalım. Eserlerle yarışalım" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*