Erdoğan: "Yol haritamız MYK'dan sonra belli olacak"

Erdoğan:
  • Giriş : 23.04.2008 / 20:48:00

Başbakan Erdoğan, Meclis'teki resepsiyondan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti milletvekilleriyle gruplar halinde yaptığı görüşmelerin tamamlanmasından sonra, AK Parti MYK'da son değerlendirmeyi yapacaklarını belirterek, ''Ona göre de yol haritamızı belirleyeceğiz'' dedi.

TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Meclis'te verdiği resepsiyona katılan Erdoğan, resepsiyondan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

''Milletvekilleriyle gruplar halinde görüşmesine ve bu görüşmelerde hangi kararların alındığının'' sorulması üzerine, Başbakan Erdoğan şunları söyledi:

''Milletvekili arkadaşlarımın hepsini dinliyorum. Şu anda dün akşam 48 arkadaşımla dertleştik. Ama bizim grup 339 kişi. Hepsinin kanaatini alacağız. Bu kanaatleri aldıktan sonra değerlendirmeyi MYK'daki arkadaşlarımla birlikte yapacağız. Ona göre de yol haritamızı belirleyeceğiz.''

Bir gazetecinin, ''Yol haritanız nedir'' sorusu üzerine de Erdoğan, ''Görüşmeleri yapmadan böyle bir şeyi açıklamak doğru olmaz. O zaman arkadaşlarımla yapacağım toplantının anlamı ortadan kalkar'' dedi.

''Milletvekillerinin taleplerinin hangi yönde olduğu'' sorusuna da Başbakan Erdoğan, ''Arkadaşlar 48 ile olmaz. Tamamını dinlememiz gerekir. Niyetim, önümüzdeki hafta sonuna kadar bitirmek. Belki biraz daha sarkabilir'' diye konuştu.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious